Zwierzęta nakarmione

Ostatnio pisaliśmy o różnych akcjach mających na celu dokarmianie zwierząt w schroniskach. Jedną z nich było przedsięwzięcie zorganizowane przez Whiskas i Pedigree połączone z facebookowym eventem „Stop pustym miskom. Pomagamy schroniskom”. Drugą natomiast akcja działająca na stronie tablica.pl. Sprawdźmy zatem co do tej pory udało się osiągnąć.


Internauci zaangażowani w akcję witryny tablica.pl, w ciągu dwóch tygodni, nakarmili 90 psów. Zwierzęta otrzymały pożywienie już przed końcem akcji. 45 czworonogów z Gdyni i taka sama ich ilość z Bydgoszczy. Internauci oprócz klikania na zdjęcia zwierząt, przesyłali pieniądze, karmę i inne przedmioty potrzebne w schroniskach, między innymi kojce. Dzięki tej akcji psy nie tylko zostały nakarmione, ale niektóre z nich znalazły nowe domy. Między innymi Miszno, Szczypior i Amant tegoroczne święta spędzili w kochającym je otoczeniu, wśród ludzi, którzy stworzyli im godne warunki i przytulne otoczenie. Na blogu tablica.pl (http://blog.tablica.pl/) dostępna jest fotorelacja z przekazania karmy schroniskom w Gdyni i Bydgoszczy. Każde z nich otrzymało po 50 worków z pożywieniem. Co więcej, tablica.pl zdecydowała się podarować zwierzakom świąteczne prezenty i dorzuciła od siebie po 5 worków na każde schronisko.


Zakończyła się również akcja „Stop pustym miskom. Pomagamy schroniskom”. Internauci zebrali 260,934 posiłków dla psów i kotów. Dokładnie taka liczba osób aktywnych na Facebooku do 15 grudnia kliknęła „join”. Dzięki temu przyczyniła się do nakarmienia ponad 260 tysięcy zwierzaków. Takie akcje zazwyczaj działają, bo internauci łatwo chwytają tego typu pomysły- „jeden uczestnik- jeden posiłek”. Dużo ich to nie kosztuje a mogą pomóc.


Wciąż jednak czekamy na finał przedsięwzięcia Whiskas i Pedigree „Kupując pomagasz”. Akcja potrwa do 31 grudnia. Na razie na zwierzęta czeka ponad milion posiłków. Część z nich to oczywiście dary od facebookowych aktywistów z akcji „Stop pustym miskom…”. Choć to wydarzenie się już skończyło, to pamiętajmy, że dopiero jutro kończy się cała akcja. Nadal mamy szansę pomóc zwierzakom, wpisując i wysyłając kody.

 

 

Agnieszka Lasinkiewicz

 

 

 

Foto: Duo de Hale

Projekt i wykonanie: Mehowmy