O nas

Czym jest Wolontariat Miasta Gdańska?

Wolontariat Miasta Gdańska jest portalem poświęconym informowaniu, inspirowaniu, wymianie widomości i komunikacji pomiędzy organizacjami pozarządowych, instytucjami publicznymi oraz firmami odpowiedzialnymi społecznie.

Co można zrobić za pomocą portalu?

Jego główną funkcjonalnością jest internetowe biuro ofert wolontariackich dla mieszkanców Gdańska, Sopotu i okolic. Można tu znaleźć aktualne oferty wolontariatu oraz dowiedzieć sie o inicjatywach nie nastawionych na zysk, odbywajacych się lokalnie. Można znaleźć organizacje 1%, poczytać o projektach, inicjatywach realizowanych przez instytucje, biznes i organizacje.

Kto prowadzi portal Wolontariat Miasta Gdańska?

Portal jest incjatywą Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku i odzwierciedla funcjonowanie struktury pośrednictwa wolontariatu w mieście. Prowadzimy miejskie centrum wolontariatu.

Redakcja

Za życie portalu odpowiedzialne jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, wspierane przez wolontariuszki i wolontariuszy z zacięciem dzienikarskim. Organizacje pozarządowe, instytucje publiczne oraz biznes mogą dodawać aktualności i wydarzenia do kalendarza.

O Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku

RCWG powstało w 1994 roku. Od 2001 roku jesteśmy samodzielnym stowarzyszeniem działającym w ramach ogólnopolskiej Federacji Centrów Wolontariatu. Na przełomie lat realizowaliśmy projekty kładące nacisk na aktywizację społeczności lokalnych oraz projekty mające na celu zmianę postrzegania wolontariatu i wolontariusza z działań na rzecz pomocy społecznej w świadomą postawę obywatelską. Jesteśmy jedyną tego rodzaju organizacją w Gdańsku oraz jedyną organizacją wspierającą wolontariat w obszarze regionalnym.

Naszym celem jest upowszechnianie idei pracy nieodpłatnej na rzecz organizacji, instytucji i osób prywatnych oraz kompleksowe wspomaganie osób zainteresowanych taką aktywnością.

Za działania w regionie otrzymaliśmy wyróżnienie w Konkursie dla najlepszej organizacji pozarządowej 2011 –Nagroda Prezydenta Miasta Gdańsk im. Lecha Bądkowskiego, nagrodę główną (2012 rok) w Kategorii Społeczeństwo Obywatelskie – Nagroda Bursztynowego Mieczyka dla najlepszej Organizacji Pozarządowej w woj. Pomorskim oraz nagrodę główną w Konkursie dla najlepszej organizacji pozarządowej 2012 –Nagroda Prezydenta Miasta Gdańsk im. Lecha Bądkowskiego.

Projekt i wykonanie: Mehowmy