Zrób swój film

Jak napisać scenariusz filmowy, zrobić zdjęcia z udziałem profesjonalnej ekipy filmowej i zawodowych aktorów, czy wykonać montaż i udźwiękowienie – o tym wszystkim dowiedzą się uczestnicy 15. Pomorskich Warsztatów Filmowych. Wezmą oni udział w każdym z etapów powstawania filmu fabularnego, a wszystko to pod okiem profesjonalistów i znakomitych wykładowców. Zgłoszenia można wysyłać do piątku 15 lipca.

Warsztaty prowadzone będą przez wykładowców i praktyków kina. Grzegorz Łoszewski zajmie się wspólnym pisaniem scenariusza do krótkich filmów, które nakręcą podzieleni co najmniej na dwie grupy, uczestnicy warsztatów. Wojciech Marczewski będzie się opiekował reżyserią, Sławomir Pultyn zdjęciami i obrazem a Milenia Fiedler, słynna montażystka, pomoże zmontować film – tłumaczy Leszek Kopeć z Gdyńskiego Centrum Filmowego.

W 15. Pomorskich Warsztatach Filmowych może wziąć udział każdy w wieku od 18 do 35 lat. Zajęcia odbywać się będą od października do grudnia 2016 roku. Zainteresowani uczestniczeniem w warsztatach powinni wypełnić wniosek zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej: http://www.gsf.pl/.


Do wniosku należy dołączyć m.in. opis pomysłu na krótki film fabularny oraz swoje dotychczasowe prace twórcze (literackie, filmowe, fotograficzne, muzyczne lub plastyczne). Spośród wszystkich kandydatów Komisja Rekrutacyjna wyłoni maksymalnie dwadzieścia cztery osoby, które zostaną zaproszone do drugiego etapu rekrutacji – rozmowy kwalifikacyjnej.


Ostatecznie Komisja Rekrutacyjna zaprosi na 15. Pomorskie Warsztaty Filmowe dwunastu uczestników.

Projekt i wykonanie: Mehowmy