Zostań wolontariuszem za granicą!

Czy chcesz przeżyć swoją życiową przygodę? Wyjechać za granicę, poznać inną kulturę i obyczaje? Zależy Ci, by cenne doświadczenie w pracy dla zagranicznej organizacji typu non-profit?

Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałaś/odpowiedziałeś „Tak” – zgłoś się!

BIURO WOLONTARIATU FUNDACJI  „SPRAWNI INACZEJ” zaprasza!

Dzięki Wolontariatowi Europejskiemu masz możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w organizacjach lub instytucjach za granicą, nawiązania międzynarodowych kontaktów, podszkolenia języka, poznania kultury i obyczajów!

Nie musisz mieć żadnych kwalifikacji ani doświadczenia, nie musisz znać języka obcego na wysokim poziomie. Liczą się Twoja motywacja, chęć rozwoju i współpracy.

Kto może wziąć udział w projekcie Wolontariatu Europejskiego EVS?

Każdy w wieku od 18 do 30 lat, bez względu na płeć.

Jak długo trwa wolontariat?

Wolontariat długoterminowy może trwać od 2 – 12 miesięcy łącznie. Krótkoterminowy od 2 tyg do 2 miesięcy.

Gdzie odbywa się wolontariat?

Wszystkie kraje Unii Europejskiej, Kraje Europy Południowej, Kraje Kaukazu. Jeśli znajdziesz organizację poza Europą i zgodzi się gościć cię na wolontariacie – również jest to możliwe. Tematyka projektów jest bardzo szeroka, od sportu, ekologii, teatru, po prawa człowieka, opieka nad dzieci czy pomoc osobom starszym i niepełnosprawnym. To do Ciebie zależy, jaki projekt wybierzesz!

Jakie są koszty?

Unia Europejska opłaca wszystkie wydatki. Nie musisz martwić się o koszt zakwaterowania, ubezpieczenia, podróży, wyżywienia. Dodatkowo masz zapewniony kurs języka kraju, do którego pojedziesz, opiekę mentora, a także kieszonkowe na wydatki.

Kiedy powinieneś się zgłosić?

Proces załatwiania wszystkich formalności jest dosyć długi (jako to w projektach unijnych bywa;)) dlatego zapraszamy Cię już teraz!

Biuro Wolontariatu

Fundacja „Sprawni Inaczej”
ul. Północna 5 w Gdańsku Brzeźnie
Joanna Kania-Kużajczyk pola.kania@fis.gda.pl
Dorota Rydel dorota.rydel@fsi.gda.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy