Zostań wolontariuszem na Ergo Hestia Cup

Według słownika PWN regaty to wyścigi jachtów, łodzi wiosłowych, żaglowych, motorowych oraz kajaków i kanadyjek. Pod koniec lipca w Sopocie rozpoczną się regaty, ale na przekór polskiemu słownikowi, będą to wyścigi wind i kitesurferów.

 

Kitesurfing to sport polegający na pływaniu przy użyciu siły wiatru, która gromadzi się w latawcu. Windsurfing również potrzebuje wiatru, ale stosuje bardziej tradycyjną metodę – żagiel przymocowany do deski, w kitesurfingu deska i latawiec są od siebie niezależne, deska znajduje się na nogach surfera, latawiec w jego dłoniach. Windusrferzy będą rywalizowali w Sopocie o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski Formula Windsurfing, natomiast Kitesurferzy o miano Mistrza Europy Kitesurfingu.

 

Do organizacji tak dużej imprezy niezbędni są wolontariusze, organizatorzy wsparcia wolontariuszy potrzebują od 26 do 30 lipca, w godzinach od 8.00 do 18.00 z możliwością zmian. Wolontariusze będą działali w trzech strefach: w biurze regat, gdzie będą przyjmowali zgłoszenia, zajmowali się obsługą zawodników i dziennikarzy, tu wymagana jest pełnoletniość, w strefie kibiców, tutaj potrzebne są osoby z dużym poczuciem humoru i z dużą chęcią do dobrej zabawy, ponieważ do ich obowiązków należeć będzie pomoc animatorom przy organizacji konkursów i gier dla kibiców. Trzecia strefa działań wolontariuszy to pomoc techniczna, tutaj potrzebna jest siła mięśni i orientacja w terenie, ponieważ wolontariusze będą pomagali w noszeniu sprzętu, jak również w wskazywaniu drogi.

 

Dla wolontariuszy organizatorzy przewidzieli zestaw gadżetów z imprezy oraz posiłek. Zgłaszać należy się przez stronę internetową http://www.v4sport.eu/pl/, warto zgłosić się już teraz, bo rekrutacja trwa jeszcze tylko 9 dni.

Projekt i wykonanie: Mehowmy