Zostań testerem Gdyni

Na pewno nieraz zdarzyło Ci się poruszać po mieście z ciężkim bagażem i wiesz, że często stanowi to nie lada wyzwanie. Z takim samym problemem zmagają się codzienne osoby niepełnosprawne, a także rodzice z wózkami i osoby starsze. Niestety polskie miasta wciąż nie są przyjazne dla osób z trudnościami w poruszaniu się. Próbą odpowiedzi na ten problem jest innowacyjny projekt „Gdynia dla wszystkich”.

 

Projekt skierowany jest do 25 osób z Gdyni, z czego połowę stanowić będą osoby niepełnosprawne (motorycznie bądź sensorycznie). Uczestnicy w grupach będą spacerowali ulicami Gdynii i ocenią ją pod względem dostępności dla wszystkich. W projekcie wezmą udział dwie dzielnice: Leszczynki i Chylonia.


Jeśli chcesz poznać ciekawych i aktywnych ludzi, którzy tak jak Ty chcą mieć realny wpływ na to, co dzieje się w ich mieście to jest to projekt dla Ciebie! Jako wolontariusz będziesz współpracować z osobami niepełnosprawnymi i dowiesz się z jakimi niedogodnościami w przestrzeni miejskiej spotykają się każdego dnia. Będzie to również szansa na wymianę doświadczeń i zdobycie nowej wiedzy. Udział w projekcie będzie wymagał udziału w jednodniowym szkoleniu przygotowującym do pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz w 6 trwających ok. 3 godziny spacerach realizowanych w okresie od lipca do sierpnia 2013r. Wolontariusze nie ponoszą żadnych kosztów w związku z udziałem w projekcie.

 

Jeśli zainteresował Cię ten projekt, masz ukończone 15 lat, jesteś osobą otwartą, chętną do pracy w grupie i komunikatywną, przyślij wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.cwm.org.pl mailem (sonia@cwm.org.pl) bądź dostarcz dokumenty osobiście do siedziby organizacji (ul. Komandorska 42/4, Gdynia) do 30czerwca 2013 r.

 

Szczegółowe informacje dotyczące projektu „Gdynia dla wszystkich” znajdują się na stronie organizatora Centrum Współpracy Młodzieży www.cwm.org.pl. Osoba kontaktowa- Sonia Zając (sonia@cwm.org.pl);  tel.(58)620 24 80. Informacje na temat poprzedniej edycji „Gdynia dla wszystkich” znajdziesz na profilu facebook i stronie internetowej: http://cwm.org.pl/rozwoj-aktywnosci-lokalnej/432

 

Projekt powstał z inicjatywy Gminy Gdynia i jest przez nią współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

 

 

 

 

Foto: Francis 2003

Projekt i wykonanie: Mehowmy