Zostań ratownikiem – to kosztuje tylko złotówkę

Zimowa Szkoła Ratownictwa będzie działać podczas ferii zimowych (20 stycznia – 2 lutego 2014), od poniedziałku do piątku w godzinach 14-15 lub 15-16 oraz w niedzielę o godzinie 8:20. Zajęcia na Pływalni MOSiR w Gdańsku przy ul. Chałubińskiego 13 są przeznaczone dla młodzieży szkolnej w wieku od 10 do 16 lat.

 

Każdy, kto chce poczuć się ratownikiem będzie miał okazję zapoznać się z podstawowymi technikami ratownictwa, udzielania pierwszej pomocy, metodami pracy gdańskich ratowników, a także poprawić technikę pływania. Zadaniem szkoły jest przygotowanie wszystkich chętnych do niesienia pomocy w wodzie oraz przybliżenie zainteresowanym idei ratownictwa i bezpiecznej kąpieli. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych ratowników, kadrę instruktorów WOPR oraz trenerów pływania. Uczestnictwo w szkole odbywa się na ogólnych zasadach akcji „Basen za zeta”, czyli koszt każdej lekcji to jedna złotówka. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Zimowej Szkoły Ratownictwa.


Zgłoszenia udziału można przesyłać drogą mailową na adres e-mail: kapieliska@mosir.gda.pl. W zgłoszeniu trzeba podać godzinę rozpoczęcia zajęć: 14 lub 15. Istnieje możliwość uczestniczenia w zajęciach przez tydzień lub przez cały okres ferii. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

 

 

 

 

 

 

Źródło: MOSiR Gdańsk

Projekt i wykonanie: Mehowmy