Zostań liderem na giełdzie uczynków wartościowych

Rankingi sprzedaży, raporty, sprawozdania i zestawienia, to codzienność w biznesie. Teraz czas na biznes inwestujacy w ludzi.

 

Inwestycja w ludzi to nie tylko inwestycja w pracowników, podnoszenie kwalifikacji i wzmacnianie ich w zadaniach. Inwestycja w ludzi to także inwestycja w zdolnych, utalentowanych i najzwyczajniej potrzebujących z najbliższego otoczenia firmy, czyli pomoc po sąsiedzku. Firmy w ten sposób mogą wspierać zdolnych uczniów z miasta swojej siedziby, czy utalentowanych muzyków, którzy nie mają pieniędzy na instrumenty. Po co to wszystko? Działania firmy w danym mieście często powodują przeróżne problemy i konflikty, a najczęściej wszystko sprowadza się do stwierdzenia, że przedsiębiorstwa korzystają po prostu z miasta (dróg, parkingów, parków i lasów), a jeżeli korzystają, to muszą dać coś w zamian, bo na tym polega odpowiedzialność.

 

Pomagając firma nie tylko zyskuje satysfakcję i zadowolenie z własnych działań, ale też uznanie w mieście, co więcej teraz dzięki Forum Darczyńców w Polsce, przedsiębiorcy mogą powalczyć o niezwykłą nagrodę: „Lidera Filantropii”.

 

Po raz pierwszy konkurs „Liderzy Filantropii” został zorganizowany w 2007 roku, teraz doczekał się już swojej szóstej edycji. Cel konkursu to przede wszystkim promowanie zaangażowania biznesu w działania dla społeczeństwa. Firmy małe, średnie i duże, które przeznaczają część swoich zysków na cele społeczne, mogą się ubiegać o tytuł lidera w dwóch kategoriach głównych, a także w kategoriach branżowych, które w tym roku zostaną przyznane po raz pierwszy:

– firma, która przekazała w 2011 roku na cele społeczne największy odsetek swoich dochodów przed opodatkowaniem,

– firma, która przekazała w 2011 roku najwięcej środków finansowych na cele społeczne.

 

Pierwszy etap to wypełnienie krótkiej ankiety internetowej (http://www.forumdarczyncow.pl/docs/download/ankieta_lf_2012.pdf), w której przedsiębiorca ma za zadanie wypełnić pdostawowe dane dotyczące jego firmy: dane teleadresowe, zasięg działania firmy, branża, liczba zatrudnionych pracowników i oczywiście należy określić wysokość darowizn przekazanych na cele społeczne. Razem do wypełnienia jest 12 punktów ankiety. Co dalej? Ankietę należy przesłać na adres: ranking@forumdarczyncow.pl lub Forum Darczyńców, ul. Marszałkowska 62/6, 00-545 Warszawa. Czasu pozostało już niewiele, na zgłoszenia organizatorzy czekają jeszcze tylko 9 dni (zgłoszenia należy przesłać do 7 września). W drugim etapie wybrane odpowiedzi z ankiet zostaną zweryfikowane przez audytorów z firmy PwC. Udział w konkursie jest bezpłatny.

 

Laureatów poznamy w październiku na uroczystej gali w Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na łamach dziennika „Rzeczpospolita”. Firmy prowadzące w rankingach głównych uhonorowane zostaną statuetkami, zwycięzcy rankingów branżowych otrzymają dyplomy „Liderów Filantropii 2012”.

 

 

 

 

 

Foto: http://odpowiedzialnybiznes.pl/public/news_images/800_6178-image_filename.jpg

Projekt i wykonanie: Mehowmy