Zostań ekoarchitektem i stwórz stadion swoich marzeń

Masz wyobraźnię? Umiesz stworzyć coś z niczego? Wiesz co nieco o recyclingu? Świetnie! Nadszedł doskonały moment na to aby zaprezentować swoje pomysły. Nagrodą główną jest tablet oraz nagrody wyróżnienia – gadżety EURO 2012.


Rusza konkurs promujący aktywność pro-ekologiczną realizowaną w ramach tworzenia Oficjalnej Strefy Kibica UEFA EURO 2012TM w Gdańsku. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu repliki stadionu PGE ARENA Gdańsk z surowców podlegających recyclingowi. Jeśli Twoja wyobraźnia pozwala Ci na umiejętne wykorzystanie makulatury, tworzyw sztucznych, szkła i metalu do realizacji tego projektu, to pokaż wszystkim, że odpad może być świetnym rekwizytem do zabawy. Do tego celu należy stworzyć eko-obiekt, który nie może przekraczać rozmiarów 3 m × 2 m × 2 m. Praca musi być mobilna – łatwa do przewiezienia, transportu. Szczególnej ocenie będą poddane prace w formie przestrzennej.


Konkurs to świetna okazja na sprawdzenie się w roli architekta i być może wyróżnienie, nadane przez fachowców zasiadających w Komicji oceniającej prace. Wśród nich będą bowiem gdańscy przedstawiciele: Operatora MOSiR , Akademii Sztuk Pięknych, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Wydziału Środowiska Urzędu Miasta , Koła Naukowego Ochrony Środowiska oraz Uniwersytetu Gdańskiego.


Zgłoszenia chęci udziału w konkursie należy przesyłać do 30 kwietnia 2012 na adres magdalena.kokoszko@mosir.gda.pl, po wcześniejszym wypełnieniu elektronicznego wniosku. Spokojnie, na wykonanie pracy jest jeszcze trochę czasu, do 20 maja 2012 należy przesłać fotografię prac lub dowód jej wykonania. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 2 lipca 2012 roku.

 


Ada

Projekt i wykonanie: Mehowmy