Zostań bohaterem Wolontariatu!

Szukamy bohaterów Wolontariatu!

Wolontariat to tysiące przygód, historii, które pokazują, jak wolontariusze wpływają na życie ludzi, którym pomagają, a także jak wolontariat zmienia ich samych. Działałaś/-eś podczas wydarzeń sportowych, akcji charytatywnych, koncertów, czy może udzielałaś/eś korepetycji lub pomagałaś/-eś komuś zrobić zakupy?
Jak zaczęła się Twoja przygoda z wolontariatem? Jak długo działasz jako wolontariusz? Dlaczego zostałaś/-eś Wolontariuszką/Wolontariuszem? 

Podziel się z nami swoją historią! Opowiedz nam o swoim doświadczeniu lub fajnej przygodzie, która spotkała Cię podczas Wolontariatu, a my najciekawsze z nich opublikujemy na naszej stronie i Facebooku. Zainspiruj innych do działania! 

Jeśli nie wiesz, jak ubrać w słowa swoje przeżycia i je opisać – spróbuj odpowiedzieć sobie na trzy pytania:

1. Dlaczego zostałam/em Wolontariuszką/-em?

2. Co się działo podczas mojego Wolontariatu?

3. Czego się nauczyłam/-em?

Prześlij tekst na adres: szmigiel@wolontariatgdansk.pl

 

Wolontariusz, gdy bezinteresownie może dać innym coś z siebie, doświadcza radości, która przewyższa to, czego dokonał. Z tego właśnie powodu wolontariat jest szczególnym czynnikiem sprzyjającym postępowi na drodze humanizacji: dzięki różnym formom solidarności i służby, które promuje i konkretyzuje, uwrażliwia społeczeństwo na godność człowieka i na jego różne potrzeby. Działalność wolontariatu prowadzi do doświadczenia, że człowiek w pełni realizuje się wyłącznie wtedy, gdy kocha i daje siebie innym.” JP II

Projekt i wykonanie: Mehowmy