Zostań animatorem czasu wolnego, za darmo!

Studiujesz lub niedawno skończyłeś studia i masz nie więcej niż 26 lat? Chcesz pracować w wakacje jako animator w zagranicznych kurortach? Zdobądź za darmo międzynarodowe uprawienia animatora czasu wolnego!


Stowarzyszenie Elbląg Europa wspólnie z firmą Stageman Polska organizuje weekendowe szkolenie, na którym oprócz zdobycia uprawnień animatora czasu wolnego, uczestnicy poznają tańce mini-disco, zabawy sportowe i podstawy zumby. Zajęcia odbędą się w hotelu Miłomłyn Zdrój Spa&Vitality, w dniach 10-12 maja 2013 r.


Szkolenie odbywa się w ramach projektu SPORTretowani, który propaguje ideę prowadzenia zdrowego i harmonijnego stylu życia. Organizatorzy zachęcają do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi w nagłych wypadkach, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Wszystkie działania, prowadzone w ramach projektu, zostaną zaprezentowane w postaci filmu oraz sportretowane i przedstawione na wystawie zdjęć.


Projekt ma na celu przeszkolenie wolontariuszy, którzy te pozytywne wzorce przekażą dzieciom z małych miast i wsi w ramach Programu PROJEKTOR-wolontariat studencki. Podczas wyjazdu studenci dowiedzą się jak zachęcić dzieci do aktywności fizycznej – głównie poprzez taniec. Będzie też czas na relaks i integrację – zabawy na basenie i waterpolo.


Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik zobowiązany będzie do przeprowadzenia, do końca roku szkolnego 2012/2013, zajęć z dziećmi (3 x 2 godziny lekcyjne), z osobą, która nie uczestniczyła w szkoleniu lub dwa projekty z innym uczestnikiem szkolenia.


-Koszt takiego szkolenia (opłacenie trenera, hotelu, dojazd itp.) to około 600 zł za osobę. W ramach projektu SPORTretowani to szkolenie odbędzie się bezpłatnie, ale ilość miejsc jest ograniczona. Zależy nam, by z wyjazdu skorzystali młodzi ludzie, którzy mają predyspozycje do pracy w roli animatora i będą potrafili przekazać swoją wiedzę dzieciom – podkreślają organizatorzy – dlatego nie liczy się kolejność zgłoszeń, a opisanie swojej motywacji i doświadczenia w animacji i wolontariacie.


Chęć uczestnictwa w szkoleniu można zgłaszać do 29 kwietnia 2013 r. Wystarczy wypełnić kartę zgłoszeniową (projektor.elblageuropa.pl) i przesłać ją na adres sportretowani@gmail.com


Projekt finansowany ze środków programu Młodzież w działaniu.

 

 

Michał Grajewski

 

 

 

 

 

 

Foto: Michał Grajewski

Projekt i wykonanie: Mehowmy