Zostały 2 tygodnie by zgłosić się do europejskiej edycji konkursu ‘Discover E-volunteering’ i zdobyć środki na rozwój e-wolontariatu!

Realizujesz projekt, w którym ludzie pomagają innym przez Internet? A może masz pomysł na projekt, który zachęci do dzielenia się wiedzą i kompetencjami przy użyciu nowych technologii? Weź udział w konkursie – złóż wniosek do 28 grudnia!

 

E-wolontariat?

E-wolontariat to wolontariat wykonywany przez Internet. Jakie są jego przykłady? Każdego dnia Internauci redagują Wikipedię, prowadzą kursy językowe on-line oraz bezpłatne doradztwo, tworzą grupy wsparcia i samopomocy, promują kampanię społeczne i wiele, wiele więcej! Poprzez Konkurs nagrodzimy najlepsze projekty e-wolontariackie w Europie i zachęcimy Europejczyków do społecznego działania w Sieci!

 

Kto może wziąć udział w konkursie?

Organizacje pozarządowe z całej Europy oraz współpracujący z nimi pracownicy firm.

 

Jak złożyć wniosek?

Formularz zgłoszeniowy on-line dostępny jest na stronie: http://www.e-volunteering.eu/competition.  Możesz również pobrać ze strony szablon wniosku w formacie Word i wypełniony wysłać na adres: konkurs@e-wolontariat.pl.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW UPŁYWA 28 GRUDNIA 2012 R.

 

Co można wygrać?

Środki finansowe na rozwój e-wolontariatu! Łączna pula nagród wynosi 8 000 euro i może wzrosnąć w trakcie realizacji konkursu. Nagrody zostały ufundowane przez Fundację Orange oraz France Telecom-Orange Group Foundation.

 

Gdzie znajdę więcej informacji?

Szczegółowe informacje, regulamin oraz materiały promocyjne dostępne są na stronie: http://www.e-volunteering.eu/competition  

Spot: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Mpk139MH9_s

Szczegółowych informacji udzielają:

  • Patrycja Rokicka, e-mail: p.rokicka@e-wolontariat.pl
  • Marzena Kacprowicz, e-mail: m.kacprowicz@e-wolontariat.pl


II Europejska edycja konkursu ‘Discover e-volunteering’ organizowana jest przez Fundację Dobra Sieć i Fundację Orange, we współpracy z Lokalnymi Partnerami Konkursu. Konkurs jest współfinansowany przez France Telecom-Orange Group Foundation.

 

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.


Projekt i wykonanie: Mehowmy