Zobaczyć ten błysk w oku

Czy pożyczona stówa może zmienić czyjeś życie? Daria Widawska w wyjątkowym wywiadzie opowiada o tym dlaczego angażuje się w pomoc dzieciom.


Moim zadaniem jako osoby publicznej jest mówienie o tym, że są ludzie, którzy potrzebują pomocy – przyznaje zdecydowanie Daria Widawska – Dla mnie najważniejsze jest zobaczenie błysku radości w oku osoby, której poświęciłam czas. Okazji do tego Daria Widawska ma wiele. Jest Honorowym Ambasadorem Dzieci Chorych na Nowotwory Mózgu, wspiera Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą” oraz jest Ambasadorką Akademii Przyszłości, która wspiera dzieci w pokonywaniu niepowodzeń szkolnych. Szczególnie bliskie sercu Darii Widawskiej są odwiedziny dzieci na oddziałach onkologicznych, którym jak przyznaje może dać jedynie swój wolny czas oraz uśmiech.


Aktorka opowiedziała o pewnym wydarzeniu, które pokazało jej, że warto przekazywać dobro dalej. Kiedy Daria była na studiach i nie miała pieniędzy Pani Profesor Zofia Kucówna pożyczyła jej sto złotych. Kiedy przyszła oddać dług usłyszała: Nie, nie chcę tych pieniędzy. Jak ktoś będzie chciał pożyczyć od Ciebie pieniądze, to przekaż tę stówę dalej. Jak przyznaje Daria Widawska – Dziwnym trafem tak głęboko to do mnie przemówiło, że pomyślałam, że warto, aby swoją edukację i czas, który poświęcili mi rodzice, przekazać dalej. Myśli zostały wprowadzone w czyn. Daria Widawska za swoją dobroczynną działalność została nominowana w tegorocznej, III Edycji Konkursu o tytuł „Gwiazdy Dobroczynności” w kategorii Zaangażowanie w program społeczny.


Konkurs o tytuł „Gwiazdy Dobroczynności” organizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce przy wsparciu tygodnika Newsweek Polska. Celem Konkursu „Gwiazdy Dobroczynności” jest wyłonienie najbardziej zaangażowanych społecznie polskich Gwiazd oraz zebranie środków na Fundusz Wieczysty Gwiazd Dobroczynności „Pozytywka” wspierający edukację dzieci niepełnosprawnych. Więcej informacji o Konkursie oraz sylwetki laureatów Konkursu można zobaczyć na stronie www.gwiazdydobroczynnosci.pl.

 

Wywiad z Darią Wiadawską do oglądnięcia również w serwisie YouTube http://www.youtube.com/watch?v=lvbcDdIZReA&feature=youtu.be

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy