Zobacz jak żyją pszczoły – niezwykły film

Akademia Planete + Doc to cykl warsztatów, skierowanych głownie do młodych osób (12-18 lat). Wspólne oglądanie filmów dokumentalnych ma poszerzać światopogląd, skłaniać do dyskusji i rozwijać zainteresowanie problemami otaczającego świata.

Zaplanowanym motywem na ostatnim spotkaniu, 16 lutego, była telefonia komórkowa, a raczej fakt, iż z powiązanych z nią przemysłem dochodzi do nielegalnego wydobycia surowców w kopalniach w Kongo – co przyczyniło się (i wciąż przyczynia) do śmierci milionów ludzi. O tym opowiadał też wyświetlany w niedzielę film „Krew w moim telefonie” (reż. Frank Piasecki Paulsen). Niedzielne zajęcia prowadził doktor nauk humanistycznych – Piotr Kurpiewski.


Wstęp na warsztaty jest wolny, jednak obowiązują zapisy, m.in. drogą mailową – adres to punkt@ikm.gda.pl. Maksymalna ilość osób na spotkaniu to 50.


Dla osób, które nie zdążyły zapisać się na lutowe warsztaty pocieszenie – zajęcia odbywają się co miesiąc. 16 marca o godzinie 16:00 kolejna projekcja. Tym razem będzie można zobaczyć film „Więcej niż miód”, czyli niezwykły dokument o życiu pszczół.


Chcesz wiedzieć jaki film będzie można zobaczyć w kwietniu? Śledź wydarzenie na Facebooku TUTAJ.


Marta Gieda

Projekt i wykonanie: Mehowmy