Znajdź swoje miejsce w orkiestrze – WOŚP czeka na wolontariuszy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to już zimowa tradycja, jako, że jesień powoli się kończy w trójmiejskich sztabach ruszyła rekrutacja wolontariuszy.

 

Orkiestra tym razem zagra z pompą już 8 stycznia i będzie zbierała pieniądze dla mam, bo zdrowa mama to zdrowy wcześniak i zdrowe dziecko. Pieniądze nie zbiorą się same, do tego orkiestra koniecznie potrzebuje wolontariuszy. Kto może zostać wolontariuszem podczas orkiestry? Każdy. Wystarczy chęć do działania i odporność na niskie temperatury, bo w myśl zasady WOŚP pieniądze do puszek są zbierane tylko w tym dniu i tylko na ulicach, chociaż w tym roku prognozy mówią, że zima będzie wyjątkowo łagodna. Trzeba również znaleźć dwóch przyjaciół, którzy będą z nami podczas kwestowania, bo razem raźniej i przede wszystkim bezpieczniej. Kwestować mogą zarówno osoby pełnoletnie i niepełnoletnie, w przypadku tej drugiej grupy z kwestującą musi być osoba dorosła. Jak zostać wolontariuszem? Przede wszystkim należy odnaleźć sztab, czyli miejsce, które będzie nadzorowało działanie wolontariuszy, będzie go wspierało w działaniu i pomoże w formalnościach.

 

– Wszystkim przyszłym wolontariuszom polecamy skorzystanie ze strony internetowej trójmiejskiego wolontariatu www.kiwi.org.pl, gdzie każdy w dziale oferty wolontariackie może dowiedzieć się dokładnie jak zostać wolontariuszem – mówi Ania Sikorska z Biura Pośrednictwa Wolontariatu w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Do zgłoszenia niezbędne są podstawowe dane osobowe kandydata na wolontariusza: imię, nazwisko, dokładny adres, numer PESEL i dane kontaktowe w przypadku osób niepełnoletnich dodatkowo dane opiekuna.

 

W sztabach kończą się powoli miejsca, więc należy szybko zgłaszać swoją kandydaturę. Jak mówi Ania Sikorska – Na starcie mieliśmy 700 ankiet, teraz zostało ich tylko 400, a więc tyle samo jest wciąż wolnych miejsc dla wolontariuszy. Zapraszamy wszystkich do zgłaszania się jak najszybciej, bo codziennie ubywa nam około 10% wszystkich ankiet -.

 

W Gdyni wolontariusze mogą się zgłaszać do YMCA

Jak zapewnia gdyński sztab: Szykujemy wiele imprez, będziemy w wielu miejscach. Przygotowujemy setki atrakcji na Aukcje WOŚP. Słowem – przygotowania ruszyły pełną parą! Czekamy na Was. Będziemy informować Was o naszych działaniach na naszej stronie i na naszym profilu na Facebooku -. Zgłoszenia przyjmuje przez formularze zamieszczone na stronie www.gdynia.ymca.pl, w zakładce WOŚP.

 

Rekrutacja wolontariuszy potrwa jeszcze do połowy grudnia.

Projekt i wykonanie: Mehowmy