Znacie akcję „Podziel się Posiłkiem”? W tym roku zebrali aż…

Dzięki zaangażowaniu 35 000 wolontariuszy Banków Żywności zbierających żywność na terenie całej Polski oraz dobrej woli uczestników tegorocznej Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Podziel się Posiłkiem, udało się zebrać 472 tony jedzenia dla potrzebujących dzieci.


W ciągu zaledwie dwóch dni tysiące Polaków okazało swoje serce przekazując podstawowe artykuły spożywcze tj. olej, mąka czy konserwy w wyznaczonych punktach sklepowych. Akcja jak co roku organizowana była przez Federację Polskich Banków Żywności przy współpracy z Danone. 

 

Dzieci i młodzież pomagają potrzebującym rówieśnikom

Dobry nawyk pomagania bliski jest tysiącom wolontariuszy, którzy entuzjazmem i chęcią pomocy zachęcali Polaków do udziału w Zbiórce. Zdecydowana większość z nich – blisko 80% – to uczniowie gimnazjum i liceum. To dzięki ich pracy wynik tegorocznej akcji okazał się tak dobry. Wolontariusze zachęcali klientów w sklepach do dzielenia się, pracowali także w magazynach Banków Żywności przy sortowaniu i ważeniu żywności. Zebrane w czasie Zbiórki Żywności Podziel się Posiłkiem artykuły spożywcze zostaną teraz przekazane przez Banki Żywności bezpośrednio do organizacji oraz instytucji społecznych m.in.: szkół, świetlic, domów dziecka, towarzystw przyjaciół dzieci oraz stowarzyszeń charytatywnych, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci.

 

Siła pomocy

Przez 10 lat, dzięki ludziom dobrej woli, wsparciu wielu organizacji lokalnych oraz zaangażowaniu aż 219 tysięcy wolontariuszy, udało się zebrać ponad 3 300 ton kg żywności. Tegoroczny wynik zbiórki pokazuje pozytywną siłę oddziaływania programu oraz ogromną chęć pomocy ze strony Polaków. Wciąż mamy tak wiele do zrobienia –  problem niedożywienia dzieci wciąż dotyczy 160 000 uczniów szkół podstawowych. Taka liczba dzieci mogłaby każdego dnia zapełnić miejsca na trybunach prawie 3 warszawskich Stadionów Narodowych! Dzięki m.in. Zbiórce Żywności w tym roku szkolnym w ramach Podziel się Posiłkiem przekażemy kolejny milion posiłków dzieciom w całym kraju.


Organizatorzy serdecznie dziękują za poparcie tegorocznej Zbiórki Żywności Podziel się Posiłkiem przedstawicielom świata kultury i sztuki: Joli Fraszyńskiej, Sylwii Gliwie, Magdzie Kumorek, Monice Mrozowskiej, Kasi Tusk, Marysi Niklińskiej, Beacie Sadowskiej oraz Grażynie Wolszczak.

 

 

 

 

Fot. http://www.podzielsieposilkiem.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy