Zmiany w Centrum Hewelianum

W Centrum Hewelianum teraz ze zdwojoną siłą rozbrzmiewać będą ćwierkania, pohukiwania, gwizdy oraz inne odgłosy wydawane przez skrzydlatych mieszkańców pofortecznego parku. Poznać można także ptasie menu, lecznicze właściwości roślin, tropy zwierząt i wiele innych, przyrodniczych ciekawostek.

 

Można podziwiać nową atrakcję, a to za sprawą zakończonej właśnie realizacji kampanii edukacyjnej. Jej efektem jest sześć wielkoformatowych tablic zlokalizowanych w tzw. „Suchej Fosie”, czyli na drodze prowadzącej do Kaponiery Południowej. Dzięki nim dowiemy się m.in., jakie rzadkie gatunki ptaków spotkamy spacerując po parku.

To jednak nie koniec niespodzianek – interaktywna aplikacja pozwoli obejrzeć przedstawiciela wybranego gatunku z bliska i… usłyszeć jego śpiew! Na kolejnych tablicach zobaczymy ptasie menu, dowiemy się dlaczego owady mieszkają w hotelach, obejrzymy z bliska pomniki przyrody oraz złapiemy trop kaczki, jeża, wrony czy lisa. Zeskanowanie kodu QR umieszczonego na tablicach umożliwi z kolei stworzenie karmnika dla ptaków lub pozwoli przygotować leczniczą miksturę.

 

– To tutaj przed zgiełkiem miasta chroni się wiele rzadkich gatunków zwierząt, niezwykle bogata jest także flora parku – opowiada Przemysław Guzow, Dyrektor Centrum Hewelianum. Dbając o tę bioróżnorodność staramy sią także wprowadzać udogodnienia dla osób korzystających z naszego terenu. Cel jest jeden, chcemy pokazać, jak niezwykły i przyrodniczo bogaty jest teren Centrum Hewelianum. Mamy nadzieję, że tablice zachęcą osoby spacerujące po parku, by z jeszcze większą uwagą i zachwytem przyjrzały się otaczającej przyrodzie – mówi Przemysław Guzow.

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy