Zielone pytanie.

Zielone pytaniew lipcu brzmiało następująco: „Lato to czas pierwszych zbiorów owoców. Prosimy o podanie 3 odmian rodzimych gatunków jabłek, których smakiem możemy cieszyć się wczesnym latem”.

Jabłko jest wizytówką naszego kraju. Od końca zimy wyczekujemy młodych, świeżych owoców. Papierówki kojarzymy z początkiem wakacji. Koksa czy Antonówka towarzyszy nam już częściej w drodze do szkoły. O walorach smakowych jabłek, naszych czytelników zapewniać nie musimy. Zachęcamy do sadzenia starych, rodzimych odmian jabłoni, odporniejszych na warunki zewnętrzne. Smak ich owoców zawsze przeniesie nas do czasów dzieciństwa.

Dziękujemy Państwu za nadesłane odpowiedzi. Laureatami konkursu zostali: Danuta Szypryt z Chojnic, Anita Paszkiewicz-Kęsiak z Łodzi oraz Janusz Gliński z Gdyni, gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

Oto następne pytanie: „Czy drzewa iglaste tracą liście?” Prosimy o nadsyłanie odpowiedzi  wraz z krótkim komentarzem i adresem kontaktowym do 15 września  2011 r. na adres Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, ul. Straganiarska 43/46, 80-837 Gdańsk, e-mail: ciee@ciee-gda.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy