Zielone 50-lecie Auchan

Z okazji 50 lecia Auchan i Międzynarodowego Roku Lasów, Auchan Polska w dniu 8 października 2011 r. zorganizowało Green Day.


Na znak solidarności z naturą każdy z 5 zawodów Grupy Auchan: hipermarkety Auchan, supermarkety  Simply, Bank Accord, Galeria Handlowa Immochan oraz AuchanDirect.pl  posadził po 50 symbolicznych sadzonek dębu szypułkowego, dając tym samym początek dla pamiątkowego  lasu Auchan. Dęby  zostały posadzonych w porozumieniu z nadleśnictwem Chojnów, tuż obok podwarszawskiego Piaseczna. Akcje sadzenia drzew Auchan prowadzi w 12 krajach w październiku i listopadzie br. roku – jest to akcja zamykająca obchody 50-lecia Grupy Auchan.


2011 Rok jubileuszu
W roku 1961 Gérard Mulliez otworzył pierwszy sklep Auchan w Roubaix. 50 lat później sieć Auchan świętując obchody 50-lecia zorganizowała wiele urodzinowych animacji dla pracowników jak i akcji handlowych dla klientów. 6 lipca w dzień jubileuszu  na klientów należących do programu lojalnościowego Skarbonka w alejach centralnych  hipermarketów Auchan w Polsce czekały promocje produktów z 50% obniżką na Skarbonkę. Ponadto, tego dnia pracownicy Auchan przygotowali niespodziankę dla swoich klientów w formie tanecznego happeningu. We wszystkich sklepach w Polsce, jak i na świecie, tego dnia zatańczono jubileuszowy taniec. W kolejnych dniach lipca Auchan uruchomiło Fundację Auchan na rzecz Młodzieży, której celem jest dostarczenie młodzieży środków umożliwiających osiągnięcie sukcesu oraz wspieranie rozwoju posiadanego talentu i zainteresowań.

 


Tereny zielone – szansa na lepsze życie
Tereny zielone, lasy, parki są istotnym elementem miast, stanowią płuca aglomeracji, oczyszczając  powietrze z szkodliwych pierwiastków, chłodząc temperaturę miast i ograniczając zjawisko wysp ciepła, dzięki czemu poprawiają warunki życia w miastach.  Dodatkowo stanowią miejsce odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców. W intencji Auchan, jako przedsiębiorstwa realizującego politykę Zrównoważonego rozwoju leży dbanie o środowisko naturalne oraz komfort życia społeczności lokalnych.  Dodatkowo, w weekend 8-9 października 2011 r.  Auchan w Piasecznie, wraz z organizacją odzysku REKOPOL zaprosiło swoich klientów do wzięcia udziału w akcji „Zielone Auchan”, podczas której klienci sklepu z całymi rodzinami mogli, nie tylko dowiedzieć się jak segregować odpady i dlaczego warto to robić, ale również oddać posegregowane odpady: papier, szkło i  plastik do specjalnie przygotowanych pojemników. Dla najbardziej zaangażowanych ekologicznie osób, które oddały największą liczbę odpadów Dyrekcja sklepu ufundowała nagrody.  W ciągu dwóch dni akcji, zebrano 2216 kg papieru, 1540 kg szkła oraz 1013 kg plastiku.

Projekt i wykonanie: Mehowmy