Zgłoś się! Wolontariat podczas 1. PZU Gdańsk Maraton

1. PZU Gdańsk Maraton – wyjątkowa impreza w wyjątkowym mieście! Będziecie mieli okazję stać się częścią pierwszej edycji wydarzenia, które dzięki wam, może na stałe wejść w kalendarz najważniejszych wydarzeń biegowych w Polsce. W tym roku do działania przy maratonie potrzebujemy Was – wolontariuszy – potrzeba aż 600 chętnych, którzy obsługiwać będą imprezę, działając w jednej z kilkudziesięciu grup zadaniowych.

Jeżeli jesteś gotowy na przeżycie przygody, kochasz sport i niepowtarzalną atmosferę, która towarzyszy dużym imprezom sportowym, chcesz poznać nowych ludzi, dla których wspólne działanie ma również znaczenie, zapraszamy do współpracy.
Zapraszamy i pamiętajcie: jak każda duża impreza w Gdańsku, również ta, nie może się odbyć bez waszego wsparcia!

Stanowiska wolontariatu – Strefa Startu/Mety
Depozyty – to miejsce dla biegaczy, w którym zostawiają swoje rzeczy osobiste na czas biegu. Wolontariusze działający w depozytach maja za zadanie przyjmować rzeczy od biegaczy oraz sprawnie je wydawać w miarę tego, jak kolejni biegacze będą kończyli bieg. Działanie to wymaga odpowiedniej organizacji pracy oraz odpowiedzialności – rzeczy są oznaczone numerami startowymi biegaczy i do wolontariuszy należy sprawne ich przyjmowanie oraz wydawanie. Wolontariusze dbają także o to, żeby każdy biegacz otrzymał swoje własne rzeczy. Czas pracy: ok. 9 godzin
Biuro zawodów – biuro obsługuje osoby, które startują w biegu. To stąd biegacze pobierają pakiety startowe, w których między innymi znajduje się numer startowy i koszulka. Wolontariusze będą wspierali prace biura, szczególnie w dniu poprzedzającym start maratonu obsługując osoby startujące. Czas pracy: ok. 9 godzin w dniu startu, do 8 godzin w dniach przedstartowych ( 16 i 17 maja)

Stanowiska wolontariatu – Strefa Obsługi Trasy
Obsługa trasy – Bieg odbywa się po miejskich ulicach, po których zwykle poruszają się samochody. Ulice zamknięte są dla ruchu przez kilka godzin. Wolontariusze będą odpowiedzialni za współpracę ze służbami porządkowymi i udzielanie pieszym i kierowcom informacji na temat możliwości przejścia przez ulicę, objazdów, czasu zamknięcia ulicy. Będą także pierwszymi osobami, które mogą interweniować przy współpracy z innymi służbami zabezpieczającymi, jeśli coś wydarzyłoby się na trasie biegu. Czas pracy: ok. 6 godzin

Wolontariuszom oferujemy
• szkolenia wprowadzające,
• wodę i poczęstunek w czasie trwania wolontariatu,
• koszulkę,
• ubezpieczenie na czas trwania wolontariatu,
• identyfikator zwalniający z opłat za przejazd komunikacją miejską na terenie Gdańska w dniu wydarzenia (ZTM, ZKM),
• pisemne potwierdzenie odbycia wolontariatu;
• możliwość wzięcia udziału w treningu z celebrytą sportowym.

Osoby spoza Gdańska
Wolontariuszom spoza Gdańska nie zapewniamy zakwaterowania na czas wolontariatu oraz kosztów dojazdu do Gdańska. Osoby te, jeżeli chcą działać w ramach 1. PZU Gdańsk Maraton, muszą samodzielnie zapewnić sobie zakwaterowanie i dojazd na czas wolontariatu.

Zgłoszenia
Zgłoszenie chęci uczestniczenia w wolontariacie odbywa się przez formularze online.
Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią na spotkanie informacyjne przed wydarzeniem przyjdź z wydrukowaną i podpisaną przez rodzica / opiekuna prawnego zgodą na udział w wydarzeniu – wzór zostanie dosłany mailem zgłoszonym wolontariuszom.

Strefa obsługi trasy
Strefa Startu/Mety 

Projekt i wykonanie: Mehowmy