Zgłoś się do Błękitnego Patrolu WWF – Twoja działalność pomoże chronić Bałtyk!

WWF Polska rozpoczął właśnie nabór do Błękitnego Patrolu. To idealne miejsce dla każdego przyrodnika, który obserwując życie fok i morświnów, chce jednocześnie chronić przyrodę Bałtyku.


Na czym polega zaangażowanie wolontariuszy? Przede wszystkim jest to bieżące kontrolowanie polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego, monitoring pięciu gatunków ptaków oraz w razie potrzeby, udzielenie zwierzętom pierwszej pomocy. Są potrzebni zwłaszcza tam, gdzie patrolowane tereny nie należą do najbardziej zaludnionych. Dzięki raportom wolontariuszy, naukowy otrzymają niezbędne dane do ich pracy.


Do Błękitnego Parolu może zgłosić się każdy, kto jest przekonany o swojej wytrwałości podczas tej wyjątkowej przygody. Przed wyruszeniem w teren ochotnik zostanie odpowiednio przeszkolony z zakresu przeprowadzenia obserwacji oraz reagowaniu na możliwe zagrożenia. Błękitny Patrol WWF to doskonała okazja do połączenia hobby z działalnością na rzecz ochrony środowiska.


Osoby zainteresowane rekrutacją do Błękitnego Patrolu są proszone o kontakt z lokalnymi liderami:

  • Świnoujście – Kołobrzeg: Konrad Wrzecionkowski, tel. 785 855 945;
  • Kołobrzeg – granica województw zachodniopomorskiego i pomorskiego (z Kołobrzegiem włącznie): Sebastian Barszczewski, tel. 785 855 934;
  • Granica województw zachodniopomorskiego i pomorskiego – Karwia (z Karwią włącznie): Wojciech Bagiński, tel.785 855 957;
  • Karwia – Gdańsk-Świbno: Michał Krause, tel. 795 536 009;
  • Mikoszewo – Piaski: Jan Wilkanowski, tel. 785 855 959.

 

 

Małgorzata W.

Projekt i wykonanie: Mehowmy