Zespoły teatralne i filmowe! Już tylko do niedzieli zgłaszajcie swój udział w konkursie

8 stycznia 2012 upływa termin zgłoszeń do udziału w Konkursach Małych Form Teatralnych i Krótkich Form Filmowych organizowanych przez Komendę Miejską Policji w Gdyni dla młodzieży szkół ponadpodstawowych.


Wszystkie zespoły teatralne i filmowe, które przystąpią do udziału w konkursach, będą walczyć a cenne nagrody oraz przywilej prezentacji swoich dokonań na scenie Teatru Miejskiego w Gdyni im. W. Gombrowicza, podczas uroczystej gali finałowej, w dniu 26 marca 2012r.

Komenda Miejska Policji w Gdyni wspólnie z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdyni oraz Gdyńską Szkołą Filmową organizuje XII edycję Konkursu Małych Form Teatralnych pn. „Nasza młodość bez alkoholu, narkotyków i przemocy, czyli najprawdziwsza prawda w satyrze – jak się uczymy, jak się bawimy” oraz II edycję Konkursu Krótkich Form Filmowych pn. „Cisza na planie”.

Konkursy są adresowane do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z terenu Gdyni. Dotychczasowe edycje obu konkursów cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, liczymy, że także w tym roku lista zgłoszeń będzie długa, mamy nadzieję pobić rekord frekwencji.

Przystępujące do udziału w konkursach zespoły teatralne i filmowe będą miały okazję, po raz pierwszy w tym roku, uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach, które mają pomóc w przygotowaniu własnych spektakli oraz filmów. 

Dla najlepszych zespołów zostaną ufundowane cenne nagrody rzeczowe. Regulamin przewiduje także nagradzanie indywidualnie najlepszych aktorów, scenarzystów oraz osób prezentujących szczególne walory artystyczne. Uroczysta gala finałowa podsumowująca tegoroczne edycje konkursów odbędzie się tradycyjnie w Teatrze Miejskim w Gdyni, 26 marca 2012.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursach zapraszamy na stronę internetową: www.gdynia.policja.gov.pl/mft gdzie zamieściliśmy wszystkie informacje niezbędne do przygotowania zespołu i wysłania własnego zgłoszenia.

 

 

 

 

Źródło: KWP Gdańsk

Projekt i wykonanie: Mehowmy