Żeglarze 3, 2, 1 – START!

Jednostki Straży Granicznej, SAR, przeciąganie liny, wbijanie gwoździa w pień, smocze łodzie i wyścigi na ergometrach, już w sobotę gdański Targ Rybny zamieni się w prawdziwą wioskę żeglarską.

 

Pogoda od kilku tygodni w sam raz na żagle – piękne słońce i dużo wiatru, nadszedł najwyższy czas , aby oficjalnie rozpocząć sezon żeglarski w Gdańsku. To już dziewiąta inauguracja, wydarzenie dla wszystkich, którzy cenią morską przygodę i wypoczynek na wodzie. Impreza rozpocznie się już od samego rana, ale główne atrakcje rozpoczną się o godzinie 10:00, tak aby każdy mógł się spokojnie wyspać, po całym tygodniu pracy. 0 10 otwarte zostanie żeglarskie miasteczko, gdzie każdy będzie mógł zapoznać się z żeglarską wiedzą, porozmawiać o wakacjach pod żaglami czy zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa na wodzie. To tutaj będzie można wziąć udział w wyścigach na ergometrach, czyli maszynach treningowych wioślarzy.

 

Otwarcie sezonu żeglarskiego nie miałoby jednak sensu bez regat, a w nich wystartują najmłodsi, na swoich malutkich jachtach – Optymistach. Ścigać będą się również osady smoczych łodzi, a w nich wiosłować będą studenci gdańskich uczelni. Na sobotnie żeglarskie święto zaplanowano również pokazy ratownictwa wodnego. Punktem kuliminacyjnym będzie natomiast parada jachtów na Motławie, która rozpocznie się o godzinie 16:15, co ciekawe wybrane jednostki udostępnią swoje pokłady dla mieszkańców Gdańska, którzy zechcą popłynąć w paradzie.

Projekt i wykonanie: Mehowmy