Zbiórka ubrań na XV Ogólnopolskie Zawody ZHP w Ratownictwie – Gdańsk 2013

W dniach 4-6 października 2013 r. w Gdańsku odbędą się XV Ogólnopolskie Zawody Związku Harcerstwa Polskiego w Ratownictwie. Ponad 100 Ratowników ZHP z całej Polski będzie integrować się, ćwiczyć wraz ze służbami profesjonalnymi oraz współzawodniczyć.

W ramach zawodów uczestnicy wezmą udział w części sportowo-sprawnościowej oraz odbędzie się duża gra ratownicza, w czasie której zespoły będą sprawdzać swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy. W ramach gry na terenie miasta pojawią się pozoranci i instruktorzy ratownictwa, pozorujący scenki zdarzeń zagrażających życiu o zróżnicowanym charakterze. Zespoły ratownicze biorące udział w Zawodach będą poruszać się po wyznaczonej trasie, po drodze natrafiając na sytuacje wymagające ich reakcji.

Scenki pozorujące wypadek wymagają nie tylko udziału wolontariuszy, ale również odpowiedniego przygotowania scenicznego. Każdy wolontariusz zostanie specjalnie ucharakteryzowany. 

W związku z duża ilością scenek pozorujących wypadek poszukiwane są stare ubrania (nie ma znaczenia rozmiar, kolor, stan ubrań) w które będzie można ubrać pozorantów.

Ubrania zbierane są w biurze RCWG w dniach, oraz godzinach funkcjonowania biura, do dnia 2 października.

Projekt i wykonanie: Mehowmy