Zbędna trema, gdy jest scena

Centrum Kultury w Gdyni już od ponad dwóch lat udostępnia swoją scenę dla amatorów, którzy chcieliby zyskać obycie sceniczne. Podczas spotkań Teatrzyku Bezwstydnego każdy może znaleźć się na podwyższeniu przed publicznością i zrobić coś ciekawego.


Szóstego lutego na Łowickiej 51 w Gdyni amatorzy sztuki zebrali się już 27. raz. Nie zabrakło chętnych do tego, by się pokazać. Wśród wystąpień przeważały mniej lub bardziej spontaniczne stand-upy, przerywane opowieściami koordynatorki przedsięwzięcia Magdaleny Bochan-Jachimek. Jedną z ciekawszych prezentacji okazał się pokaz fotografii byłego marynarza Francisa, który zilustrował zdjęciami ze swojej młodości tradycyjny chrzest marynarza po przekroczeniu Równika. Ponadto był śpiew, recytacja, gra na banjo i czytanie poezji.


Każdy, kto chce wystąpić, dostaje 15 minut. Nie ma jednak obowiązku, by cały ten czas wykorzystać. Aby pojawić się na scenie można przed rozpoczęciem wydarzenia zgłosić się do prowadzącej lub wystąpić po wszystkich zgłoszonych w spontanicznym bisie. Przed każdym utworem scenicznym publiczność wypowiada zaklęcie: „Raz, dwa, trzy – kaktus patrzy” i  zaczyna się dziać…


Następne spotkanie Teatrzyku Bezwstydnego odbędzie się 6 marca 2014 roku w Centrum Kultury w Gdyni przy ulicy Łowickiej 51.

 


Beata K.

Projekt i wykonanie: Mehowmy