Zatańczyli poloneza w centrum Gdyni

Na 100 dni przed 14-stym finałem Szlachetnej Paczki kilkanaście osób odtańczyło poloneza na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Tym samym oficjalnie rozpoczęła się rekrutacja SuperW, tj. wolontariuszy Paczki.

SuperW to wolontariusz, działający w ramach Szlachetnej Paczki. Szlachetna Paczka jest akcją charytatywną o charakterze ogólnopolskim, która ma na celu pomoc rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i darczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Taka pomoc podkreśla godność obdarowanych. Oprócz rzeczy materialnych, rodziny dostają sygnał, że nie są same. Przez ostatnie 13 lat projekt zataczał coraz szersze kręgi, włączając w pomoc coraz większą liczbę darczyńców i wolontariuszy. 

W 2013 r. Paczka dotarła do 17.684 rodzin w potrzebie, czyli około 70.000 osób. Paczki robiło prawie 530.500 darczyńców, a średnio pomoc dla jednej rodziny przygotowywało 30 osób. Łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła 33.123.005 zł, a średnia wartość paczki dla jednej rodziny 1.873 zł. 

Do 20 października br. trwają zapisy na SuperW. – Jeżeli jesteś osobą pełnoletnią, energiczną, odpowiedzialną, samodzielną i wytrwałą, lubiącą wyzwania i pracę na wysokich obrotach, która kocha ludzi i chce mądrze pomagać, a ponadto chcesz sprawdzić się w działaniu i zyskać nową paczkę przyjaciół wejdź na stronę www.superw.pl i zostań częścią Drużyny SuperW! Zapraszamy! – zachęcają organizatorzy akcji.

Projekt i wykonanie: Mehowmy