Zaproszenie na szkolenie OSWAJANIE TRANSPŁCIOWOŚCI 5 .11 .2011

WARSZTAT   OSWAJANIE TRANSPŁCIOWOŚCI


Termin szkolenia: 5 listopada 2011 (sobota), godz. 10.00 – 18.00
Miejsce szkolenia: Gdańsk Wrzeszcz ul. Zator Przytockiego 4 (siedziba Regionalnego Centrum Wolontariatu)

Zapisy:

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: od 19.10.2011 do 29.10.2011
Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane o wynikach rekrutacji do 02.11.2011

Osoby prowadzące:

Lalka Podobińska – lalka.podobinska@transfuzja.org

Anna Grodzkaania.grodzka@transfuzja.org

 

Współtwórczynie Fundacji Trans-Fuzja na Rzecz Osób Transpłciowych. Zajmują się problemami osób transpłciowych, prowadząc grupy wsparcia i grupy spotkaniowo-dyskusyjne. Obie zanurzone w życie i losy osób transpłciowych, starając się udzielać potrzebującym niezbędnej pomocy i wsparcia. Są autorkami publikacji na temat zagadnień prawnych i społecznych transseksualizmu. Współpracują z mediami i prowadzą warsztaty upowszechniające wiedzę na ten temat.

 

Opis warsztatów:

 

Warsztaty „Oswajanie transpłciowości” skierowane są do osób zainteresowanych życiem i codziennością osób transpłciowych. W warsztatach uczestniczy przynajmniej jedna osoba trans, która służy uczestniczkom i uczestnikom warsztatu swoim doświadczeniem i osobistymi przeżyciami, i którą można o wszystko zapytać.

 

Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z problemów i sytuacji, które nas nie dotyczą i nigdy nie dotyczyły. Jeśli nie jesteś osobą transpłciową, zajęcia pozwolą Ci poznać sytuacje, z którymi spotykają się osoby transpłciowe i transseksualne oraz problemy, które ich dotyczą.

 

Cel ogólny warsztatów:

 

  • Wprowadzenie podstawowych pojęć na temat płci, tożsamości płciowej, transpłciowości;
  • Zapoznanie się z kwestiami związanymi z życiem osób transpłciowych: kim właściwie są osoby transpłciowe, jak to jest, kiedy ktoś bliski okaże się osobą transpłciową, jak zachować się, gdy dziecko wykazuje objawy nieakceptacji płci, co się dzieje, gdy jedno z rodziców jest osobą trans?
  • Zastanowienie się, w jaki sposób możemy pomóc osobom transpłciowym oraz jak zmieniać świat, by byli oni traktowani jak wszyscy inni.

Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy na:

http://naszaprzestrzen.org/spc/?warsztaty&transseksualnosc

Projekt i wykonanie: Mehowmy