Zaproszenie dla organizacji – aktywizacja i integracja imigrantów przez wolontariat

Cel programu

Jako Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku wraz z Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantem ruszamy z pilotażową odsłoną programu Aktywizacji Zawodowej i Integracji Społecznej Imigrantów Poprzez Wolontariat. Dzięki programowi Wasze organizacje mogą skorzystać z umiejętności językowych, doświadczenia i różnorodności kulturowej cudzoziemców zamieszkujących w Polsce, a oni mogą zdobyć nowe umiejętności, poznać polską rzeczywistość i poczuć się tu jak w domu.

W związku z tym gorąco zapraszamy do współpracy! W załączniku znajdują się potrzebne dokumenty, w tym formularz dla Waszej organizacji oraz zaproszenie do programu, gdzie dokładnie opisane są jego założenia.

Oferty i rekrutacja wolontariuszy

Rekrutacja wolontariuszy do programu będzie realizowana dwutorowo:
– na przesłane przez Was oferty, w odpowiedzi na mojego maila
– poprzez Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, które prześle kilka profili wolontariuszy i pod nich będą mogli zgłosić Państwo konkretne oferty, dopasowane do profilu (profile będą zbierane na bieżąco)

Wielu z nich zna polski przynajmniej na poziomie podstawowym.

Wasze organizacje potrzebują wsparcia? Przyda Wam się ktoś ze znajomością języka obcego? Jesteście chętni, żeby wesprzeć obcokrajowców w integracji i poznać nowe osoby?

Czekamy na Was!

Zgłoszenia

Zgłoszenia na maila: kozera@wolontariat.org.pl.

Dokumenty:

Formularz dla organizacji – zgłaszanie zaoptrzebowania na wolontariuszy

Regulamin Programu

Zaproszenie – idea programu

Projekt i wykonanie: Mehowmy