Zapraszamy do korzystania z serwisu Icotamwszkole.pl

Serwis Icotamwszkole.pl od blisko dwóch lat ułatwia komunikację szkół z rodzicami. Przypomnijmy, że Icotamwszkole.pl jest w pełni bezpłatnym narzędziem, pomagającym dyrektorom i wychowawcom na sprawniejsze zarządzanie szkołą i klasą, a rodzicom na stały kontakt z nauczycielami i innymi rodzicami uczniów z klasy, czy szkoły. Zarówno rodzicie, jak i nauczyciele znajdą na łamach serwisu przyjazne narzędzia pomocne w komunikacji. Oto kilka wybranych narzędzi, z którymi warto się zapoznać:

E-dzienniczek – dzięki niemu, nauczyciel ma możliwość wprowadzania ocen swoich uczniów wraz z komentarzami do oceny. Administratorzy nie zapomnieli także o ocenach w klasach nauczania początkowego, dodając opcję wystawiania ocen opisowych. E-Dzienniczek pozwala również na wyliczenie średniej z ocen cząstkowych oraz wystawienie ocen semestralnych. 

Zadania – funkcja ta pozwala w prosty i skuteczny sposób ustalać oraz przydzielać rodzicom i nauczycielom zadania do wykonania. Dzięki Zadaniom, rodzic oraz nauczyciel może w prosty sposób organizować innym użytkownikom czynności do wykonania, co poprawi zarządzanie klasą lub szkołą.

E – wywiadówka – jako uzupełnienie tradycyjnych spotkań z rodzicami. Pozwala zaoszczędzić czas oraz przeprowadzić w klasie merytoryczną dyskusję online w gronie wszystkich rodziców i wybranych nauczycieli. Funkcjonalność ta pozwala także na zapraszanie rodziców oraz kadry pedagogicznej do udziału w tradycyjnych wywiadówkach.

Grupy dyskusyjne – pozwalają na wygodne prowadzenie dyskusji na łamach szkolnych, klasowych oraz ogólnoszkolnych. Wszystkie nowo dodane grupy posiadają swoich moderatorów, dzięki czemu można zachować porządek dyskusji.

Wyszukiwarka – największa wyszukiwarka szkół w Polsce. Poza wyszukiwaniem według województwa lub miasta. Można wyszukiwać także według dostępności infrastruktury danej szkoły. 

Galerie zdjęć – galeria pozwala na dodawanie oraz dzielenie się z innymi użytkownikami zdjęciami z wszelkich wydarzeń szkolnych oraz klasowych. Zdjęcia dodane do galerii mogą być oglądane przez rodziców oraz nauczycieli danej klasy, a dzięki opcji wskazania publikacji w galerii szkolnej, zdjęcia staną się widoczne dla całej społeczności szkolnej.


Przy tworzeniu serwisu ważną kwestią był aspekt bezpieczeństwa, dlatego też twórcy strony postarali się również o utrzymanie wysokich standardów wykonania nowoczesnego serwisu. Zadbali również o jak najwyższy poziom wiarygodności szkół oraz klas znajdujących się w serwisie – każda szkoła przed przystąpieniem do serwisu, jest stosownie weryfikowana. 

Rejestracja do serwisu możliwa jest na stronie Icotamwszkole.pl

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy