Zaparkujesz, napompujesz, naprawisz

Dobra informacja dla wszystkich posiadaczy dwóch kółek. W Gdyni pojawiła się kolejna Mobilna Stacja Napraw dla rowerów – przy molo w Orłowie. Można jednocześnie naprawiać i podziwiać cudowne widoki….

 

Do tej pory Mobilna Stacja Rowerowa działała jedynie przy Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30), ale od kilku dni rowerzyści, którzy podczas wycieczki dotrą do Orłowa mają do dyspozycji też taką stację. – Pierwsza samoobsługowa stacja naprawy rowerów przy InfoBoxie była eksperymentem – mówi pełnomocnik prezydenta do spraw komunikacji rowerowej Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski i dodaje: -Zastanawialiśmy się czy się przyjmie, czy nie będzie niszczona, czy w wypełni te zadania, z myślą o których są stawialiśmy i w jakiej formie przetrwa sezon zimowy. Ponieważ doświadczenia są wyłącznie pozytywne, a pomysł bardzo chwalony przez użytkowników, zdecydowaliśmy się na montaż kolejnego urządzenia. Jego lokalizacja w Orłowie , to przede wszystkim ukłon w stronę turystów. Mamy nadzieję, że sprawdzi się równie dobrze i nie wykluczamy kolejnych lokalizacji.
 
Rowerzyści, którzy chcą skorzystać ze stacji zlokalizowanej tuż obok molo, mają do dyspozycji zestaw wszystkich, najpopularniejszych kluczy, 2 łyżki do opon, a także pompkę z adapterem umożliwiającym dostosowanie do wszystkich wentyli rowerowych. W przypadku bardziej skomplikowanej naprawy warto skorzystać ze specjalnego haka, umożliwiającego zawieszenie roweru. 

 

 

 

 

 

Fot. gdynia.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy