Zapal niebieską żarówkę

To bardzo proste, wystarczy zamienić białą żarówkę chociażby w jednym pokoju naszego domu czy mieszkania na niebieską można też zapalić niebieską świeczkę czy też skorzystać z najprostszego sposobu – ustawić tło na facebooku, na takie w kolorze niebieskim.

 

„Light It Up Blue”, to organizowana już po raz trzeci przez amerykańską organizację „Autism Speaks” coroczna akcja, mająca na celu podnieść świadomość na temat autyzmu. Akcja jest unikatowa i dzieje się na całym świecie, na czym polega? 2 kwietnia 2012 największe punkty orientacyjne na całym świecie zostaną rozświetlone niebieskim światłem na znak poparcia i solidarności dla Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu.

 

W ubiegłym roku ponad 2000 budynków w 180 miastach 48 krajach na świecie zaświeciło się na niebiesko, Empire State Bulding, kanadyjska wieża CN Tower, opera w Sydney i wiele, wiele innych. W tym roku także polskie budynki zaświecą się na niebiesko. 2 kwietnia Pałac Kultury i Nauki stanie się niebieski, dołączy do niego Zamek w Lublinie, Ratusz w Kaliszu, Manufaktura w Łodzi i katowicki Spodek. W Gdańsku oświetlona na niebiesko zostanie Brama Wyżynna, jedna z najbardziej znanych zabytkowych budowli Gdańska.

 

Jak włączyć się w niebieski dzień?

  • Załóż coś niebieskiego! Może być to niebieski sweterek, t-shirt czy niewielki dodatek, taki jak: niebieska czapka czy szalik. Możesz też namówić kilku swoich znajomych, zrobić sobie zdjęcie i udostępnić je w galerii akcji: www.lightitupblue.org
  • Propozycja trudniejsza – Oświetl na niebiesko swój dom, niebieskie żarówki czy niebieskie lampki choinkowe mile widziane.
  • Zorganizuj niebieską imprezę, obowiązkowo z niebieskimi drinkami w charakterze motywu przewodniego.
  • Co można zrobić internetowo? Zmienić na jeden dzień swoje zdjęcie profilowe na Facebooku na logo akcji „Light It Up Blue”, napisać o akcji na blogu czy Twitterze.

 

Do dzieła, rozświetlmy ten poniedziałek niebieskim kolorem.

 

 

Więcej: http://www.youtube.com/watch?v=y2Ky1ZBK3uI

Projekt i wykonanie: Mehowmy