Zakochani w Gdyni

Przed zakochanymi wykłady, warsztaty, quizy miłosne i gry integracyjne. W świat uczuć młodszych i starszych wprowadzą naukowcy, iluzjoniści oraz artyści. Będzie wesoło i uczuciowo.

Muzeum Miasta Gdyni już 10 lutego, postanowiło zaprosić zakochanych w Gdyni do udziału w konkursie. W godzinach od 10.00 do 20.00 będą oni pytani o szczegóły powstania miasta. 90-ciu zwycięzców nagrodzonych zostanie bezpłatnymi wejściówkami do muzeum do wykorzystania przez cały jubileuszowy rok Gdyni.

Czwartek, 11 lutego, w Laboratorium Innowacji Społecznych w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym Gdynia, upłynie pod hasłem „Walentynkowe serca z recyclingu”. Podczas warsztatów każdy z dorosłych uczestników wykona serce z ekologicznych materiałów. Wszystko to w miłej i przyjaznej atmosferze.

POEtyckie Walentynki to propozycja Biblioteki Wzgórze przygotowana z myślą o starszych dzieciach i młodzieży. Miłosne wiersze i kartki projektowane będą w piątek 12 lutego o godz. 14.00. Zaś po warsztatach odbędzie się quiz walentynkowy z nagrodami. W tym też dniu Makaraka Studio Dziecięcej Aktywności zaprasza na aromatyczne „warsztaty mydlane”, podczas których najmłodsi ale także strasi będą mogli wykonać piękne i pachnące glicerynowe mydła oraz podarować je ukochanym osobom.

Walentynkowy program na sobotę 13 lutego zapowiada się teatralnie, muzycznie, sportowo i naukowo. Teatr Gdynia Główna rozśmieszy zakochanych spektaklem komedii dell’arte, „Pan Kot” wg „Kota w butach” Angeli Carter, w reżyserii Idy Bocian. Kawiarnia Caffe Anioł zadba o romantyczny nastrój podczas koncertu jazzowego „ONA I ON” zaś Centrum U7 Gdynia zaprosi zakochanych do udziału w walentynkowych konkursach.

Moc miłosnych atrakcji przygotowało również Centrum Nauki EXPERYMENT. „Naukowe Love.” rozpocznie się w sobotę 13 lutego o godzinie 20.00. Będzie to wieczór tylko dla dorosłych, podczas którego będą oni mogli wziąć udział w grze integracyjnej, w „warsztatach Kąpielovych” z afrodyzjakami lub obejrzeć pokaz iluzjonisty sprawdzający spostrzegawczość oraz intuicję. Wykłady i prelekcje dodatkowo wzbogacą wieczór o naukowe aspekty miłości i pozwolą spojrzeć na uczucia okiem badacza.

Niedziela, 14 lutego upłynie w Akwarium Gdyńskim pod znakiem miłości w podwodnym świecie. O troskliwych tatusiach wśród ryb opowiadać będą eksperci podczas wykładów zaś udział w specjalnie przygotowanym quizie walentynkowym umożliwi zdobycie drobnych upominków.

 

 

 

 

Fot.: fotospoty.pl/tag/gdynia/

Projekt i wykonanie: Mehowmy