Zagłosuj na e-wolontariat!

Od poniedziałku 5 grudnia do końca roku każdy Internauta będzie mógł zagłosować na najciekawsze jego zdaniem projekty angażujące wolontariuszy pomagających innym przez Internet i wskazać laureatów III edycji Konkursu „Odkryj e-wolontariat”.


Konkurs „Odkryj e-wolontariat” już od trzech lat nagradza tych, którzy umożliwiają wolontariuszom podjęcie działań społecznych za pośrednictwem Internetu. Dzięki niemu możemy poznać prawdziwe przykłady projektów, które wykorzystują możliwości nowych technologii dla dobra wspólnego, wesprzeć tych, którzy czynią dobro w Internecie i pokazać innym, że można działać społecznie w każdym miejscu i czasie, z użyciem komputera czy smartphone’a.


Wśród tegorocznych finalistów znalazły się przedsięwzięcia pomagające chorym, udzielające wsparcia psychologicznego, organizujące edukację najmłodszych czy wzmacniające rozwój demokracji. Internauci mogą wziąć udział w głosowaniu internetowym i wskazać spośród 12 projektów te, które ich zdaniem powinny otrzymać nagrodę – środki finansowe przeznaczone na dalszy rozwój projektów e-wolontariackich. Ostateczny ranking zwycięzców zostanie utworzony na podstawie łącznej oceny Kapituły Konkursu i internautów.


Swoje inicjatywy do konkursu mogły zgłosić organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, przedsiębiorstwa i grupy nieformalne.


Głosowanie odbywa się na stronie: www.e-wolontariat.pl/glosowanie

Projekt i wykonanie: Mehowmy