Zaczęły się wakacje – co robić w Gdyni?

Oprócz plaży, morza, placów zabaw w Gdyni można skorzystać z wielu innych bezpłatnych atrakcji.
 
Aktywne lato z GOSiR-em
Jak odpoczywać – to aktywnie! Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci i młodzież do udziału w wydarzeniach sportowych. 

Aktywne lato (1 lipca – 30 sierpnia)
GOSiR zaprasza w lipcu i sierpniu na plażę Śródmieście – tam czeka wspólna zabawa, plażowanie połączone ze sportową rywalizacją. Codziennie przez dziewięć letnich tygodni instruktorzy organizować będą mini-turnieje siatkówki i piłki plażowej. Dodatkowo będzie można skorzystać z darmowej wypożyczalni sprzętu (piłek, siatek i innych).
 
Gdynia Beach Sports Festival (I edycja – 30 czerwca, II edycja – 4 sierpnia)
Ci, którzy lubią grę „o stawkę” mogą wziąć udział w dwóch większych turniejach, w których wyłonieni zostaną najlepsi siatkarze i piłkarze plażowi. Do wygrania atrakcyjne nagrody finansowe. 

 
Gdyńskie poruszenie
Bieganie, nordic walking i jazda na rowerze – dla wszystkich, bez względu na wiek czy kondycję. GOSiR zaprasza rodziców z dziećmi na treningi w czasie wakacji, zawsze o godz. 18.00:
2 lipca – Pustki Cisowskie – Demptowo (ul. Chabrowa przy SP nr 16);
16 lipca – Witomino Leśniczówka (boisko przy wejściu do lasu przy ul. Wielkokackiej);
23 lipca – Pogórze (ul. Porębskiego 21 przy Zespole Szkół nr 11);
30 lipca – Wielki Kack (skrzyżowanie ul. Starodworcowej z ul. Nowodworcową, przy SP nr 20);
13 sierpnia – Chwarzno-Wiczlino (ul. Jowisza przy stadionie LA, SP nr 48);
27 sierpnia – Grabówek (ul. Morska przy Akademii Morskiej).

Cotygodniowe zajęcia sportowe
W Gdyni przez cały rok odbywają się cykliczne, bezpłatne zajęcia sportowe organizowane przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji:

Biegam Bo Lubię – poniedziałek, godz. 19.00, Bulwar Nadmorski w Gdyni (przy Cafe Contrast);
zajęcia z jogi – wtorek, godz. 18.00, Hala Lekkoatletyczna przy GOSiR (ul. Olimpijska 5/9);
nordic walking – środa, godz. 19.00, Bulwar Nadmorski w Gdyni (przy Cafe Contrast);
tai chi – czwartek, godz. 18.30, Hala Lekkoatletyczna przy GOSiR (ul. Olimpijska 5/9);
zajęcia rowerowe MTB – czwartek, godz. 17.00, zbiórka przy Stadionie Miejskim w Gdyni;
Parkrun – sobota, godz. 9.00, Bulwar Nadmorski w Gdyni (przy Cafe Contrast).

Więcej informacji na stronie Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji: www.gdyniasport.pl.

 
 
Mamo, Tato! W bibliotece spędzam lato!

Dla dzieci, które spędzają wakacje w mieście Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni  przygotowała mnóstwo propozycji. W czternastu placówkach przez całe wakacje odbywać się będą: zajęcia plastyczne, ruchowe, komputerowe, zabawy edukacyjne, rozgrywki gier planszowych, konkursy, quizy. Na wszystkie zajęcia wstęp wolny! Więcej informacji na stronie internetowej biblioteki www.mbpgdynia.pl


Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza…
 
Bogaty program zajęć dla dzieci w różnym wieku przygotował również Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni. Od 1 do 5 lipca prowadzone będą m.in. zajęcia z malarstwa akwarelowego i pastelowego, gimnastyki artystycznej, warsztaty wokalne, rękodzieła, gitarowe, szachowe, lalkarskie. W tym samych dniach w Klubie Małolata 4 i 5-latki będą mogły wziąć udział w zajęciach matematycznych, rytmiki i origami, a także „Klubiku przedszkolaka”. Więcej informacji na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury: www.mdk.gdynia.pl
 
 
Rozwijające warsztaty z gdyńską poradnią
Ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży przygotowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Gdyni (ul. Opata Hackiego 13). Wśród zajęć dla małych dzieci są m.in. zabawy terapeutyczno-rozwojowe dla 5-latków . Przychodnia oferuje także konsultacje logopedyczno-psychologiczne dla rodziców z dziećmi do 2 roku życia i diagnozę umiejętności matematycznych dzieci 5, 6, 7-letnich.

Dzieci z klas I-III szkoły podstawowej będą mogły wziąć udział w zajęciach rozwijających kreatywne myślenie i warsztatach logopedycznych – gimnastyce buzi, ucha i języka. Dla uczniów z klas IV-VI przygotowano warsztaty „Spójrz inaczej”, „Żegnaj szkoło na wesoło”, „Sport – motywacja”, podczas których rozwijane będą umiejętności współpracy, „Spotkanie z bajką”, „Ciekawe atrakcje na twórcze wakacje” rozwijające kreatywne myślenie i „O uczniach na wesoło”.
 
Młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych potrenuje umiejętności interpersonalne i asertywność, twórcze myślenie i mediacje. Będą także konsultacje z doradcą zawodowym.
 
Na wszystkie zajęcia obowiązuje rezerwacja telefoniczna – 58 623 31 39, 58 667 35 01. Więcej informacji na stronie internetowej: www.ppp2gdynia.szablon.pl
 

Kung-fu dla dzieci
 
Klub Kung Fu Karwiny zaprasza w lipcu na darmowe zajęcia dla dzieci. Zajęcia rekreacyjno-sportowe będą odbywać się w poniedziałki i czwartki o godz. 17.30 na Karwinach przy ul. Gałczyńskiego 3 (WHKD Karwiny). Telefon kontaktowy: 501 038 993 (instruktor Sihing Szymon Krause).

 

 

 

 

 

 

Fot: Clive Power from London

Projekt i wykonanie: Mehowmy