Za osiem dni startują Gdańskie Dni Sąsiadów

Gdańskie Dni Sąsiadów rozpoczną się już za osiem dni. Nowością tegorocznej edycji są wyprzedaże sąsiedzkie. Wraz z partnerem akcji, serwisem Tablica.pl organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na organizację wyprzedaży. Najlepsze pomysły mogą liczyć na wsparcie organizacyjne – profesjonalnych animatorów, promocję wydarzenia, nagrodę na najlepsze stoisko oraz przekazanie (z transportem) niewyprzedanych przedmiotów dla gdańskich organizacji dobroczynnych.

 

Gdańskie Dni Sąsiadów to okazja do spotkania i poznania swoich sąsiadów i sąsiadek. Zabawa na świeżym powietrzu, spotkanie przy grillu czy święto ulicy – jest wiele sposobów na spędzenie czasu wspólnie z sąsiadami. Obecnie trwa rejestracja wydarzeń w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów, które odbędą się w dniach od 27 kwietnia do 20 maja.

 

W tym roku, dzięki współpracy z serwisem Tablica.pl, po raz pierwszy w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów odbędą się wyprzedaże sąsiedzkie. Oprócz zalet ekonomicznych i ekologicznych, wyprzedaże mają charakter społeczny. Niewyprzedane przedmioty mogą zostać przekazane gdańskim organizacjom dobroczynnym: fundacji „Droga” oraz Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta. Dziesięć najlepszych wyprzedaży serwis Tablica.pl wspomoże promocją, profesjonalnymi animatorami oraz nagrodami dla najlepszego stoiska. Tablica.pl jest partnerem strategicznym Gdańskich Dni Sąsiadów.

 

Zgłoszenia należy przesyłać do 20 kwietnia w formie e-maila na adres pklemczak@tablica.pl lub przy pomocy tradycyjnej poczty:

 

Przemysław Klemczak

Tablica Sp. z o. o.

ul. Marcelińska 90

60-324 Poznań

 

Trzeba pamiętać, że decyduje data wpłynięcia korespondencji należy również pamiętać o dopisku: Konkurs na organizację „Gdańsk-Wyprzedaż sąsiedzka z Tablicą.pl”.

 

Rozstrzygnięcie Konkursu, uroczyste ogłoszenie wyników i zawarcie umów obejmujących organizowanie Wyprzedaży odbędzie się przed 9 maja. Ogłoszenie ukaże się na stronie www.dnisasiadow.gdansk.gda.pl

 

Do Gdańska idea sąsiedzkiego święta dotarła w 2006 roku. Jako pierwsza spotkanie z sąsiadami zorganizowała Danuta Poczman wraz ze Stowarzyszeniem „Stara Oliwa”. Instytut Kultury Miejskiej (dawniej Gdańsk 2016), Urząd Miejski w Gdańsku oraz Fundacja „Wspólnota Gdańska” organizują je już po raz czwarty.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Foto: Ildar Sagdejev

Projekt i wykonanie: Mehowmy