Z książką na plażę i nadmorski spacer

Plażować można na wiele sposobów, a opalanie się nie dla każdego oznacza kilku godzinne leżenie plackiem. Jak zatem umilić sobie czas? Z pomocą przychodzi Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni – 15 lipca przy wejściu nr 6 na plażę Śródmieście ruszyła „Wyspa książek”. To miejsce gdzie w środy i piątki do końca wakacji będzie można wymieniać się książkami.

 
Pomysł oparty jest o dość popularny bookcrossing i oczywiście nie należy zawężać go jedynie do grona osób korzystających z uroków plaży. Wypożyczoną książkę można zabrać na spacer po bulwarze Nadmorskim, Skwerze Kościuszki czy też do domu. Nie obowiązują żadne procedury: nie trzeba się rejestrować, zapisywać, legitymować ani płacić. Przychodzimy, bierzemy książkę i czytamy. W dobrym zwyczaju jest odniesienie jej na miejsce, ewentualnie przyniesienie na wymianę innej. W zbiorze znajdzie się też miejsce na czasopisma i książki dla dzieci.

 
Letnie czytelnie i biblioteki to pomysł, który sprawdził się na europejskich plażach. Naszą ‘Wyspę książek’ zdominują pozycje lekkie, łatwe i przyjemne. Ale też znajdzie się literatura dla koneserów – zapowiada Violetta Trella, dyrektor MBP w Gdyni. Punkt, będzie działał od godziny 11.00 do 15.00, w piątki od godz. 14.00 do 18.00 i zostanie ustawiony przy Muzeum Marynarki Wojennej, które chętnie przyłączyło się do współpracy – dodaje.
 

 

„Startowa” baza książek jest obszerna, a pozycje pochodzą z darów przekazanych MBP w Gdyni przez czytelników. Jak podkreśla dyrektor Trella, jest spokojna o powodzenie przedsięwzięcia. Od niedawna w Centrum Handlowym Batory działa Bibliopunkt, gdzie znajdują się dwa regały bookcrossingowe – książki znikają w błyskawicznym tempie, czytelnicy chętnie też przynoszą kolejne, nowe – tłumaczy.

 

 

 

 

Foto: news.health.com

Projekt i wykonanie: Mehowmy