Wystartował Gdański Fundusz Senioralny – 50 inicjatyw do rozdania!

Właśnie wystartowała wyjątkowa VII edycja Gdańskiego Funduszu Senioralnego. Tym razem autorami inicjatyw mogą być osoby w wieku 50 plus.

Czym jest Gdański Fundusz Senioralny?
To wsparcie finansowe inicjatyw czy wydarzeń tworzonych przez seniorów, których odbiorcami mogą być sami seniorzy jak i wszyscy mieszkańcy Gdańska. Fundusz jest dla osób, którzy chcą zrobić coś na rzecz innych, mają ochotę aktywnie i kreatywnie spędzać wolny czas poznając nowych ludzi i nowe zajęcia. W poprzednich edycjach zrealizowano łącznie 169 inicjatyw na łączną kwotę 84 500 zł, a tworzyło je 1458 seniorów z Gdańska.

Co jest wyjątkowe w tej edycji Gdańskiego Funduszu Senioralnego?
Po pierwsze w tej edycji o dofinansowanie mogą starać się nie tylko seniorzy, ale także osoby przygotowujące się do wieku emerytalnego – otworzyliśmy fundusz dla osób od 50 roku życia. Ponadto w tej edycji chcemy zrealizować inicjatywy w czterech kluczowych kategoriach takich jak: inicjatywy dotyczące zdrowia, edukacji, wsparcia społecznego oraz aktywności obywatelskiej i wolontariackiej – mówi Agnieszka Buczyńska – prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Październik to miesiąc seniorów w Gdańsku, liczymy więc, że część inicjatyw odbędzie się także w tym okresie.

Jak pozyskać fundusze?

Na początku:
a) zadzwoń do nas tel. 58 772 42 19 lub odwiedź ul. Pl. Solidarności 1, 80- 863 Gdańsk, Budynek ECS, III p. pok. 3.35
b) zapoznaj się z umieszczonymi poniżej dokumentami – możesz to zrobić także u nas (mamy wydrukowane papierowe formularze)

W tej edycji można zgłosić inicjatywy dotyczące 4 poniższych obszarów. Każda osoba musi złożyć pomysły dotyczące min. 2 obszarów.

zdrowie, tj. działania promujące zdrowy styl życia, działania profilaktyczne w szczególności zapobiegające chorobom cywilizacyjnym i uzależnieniom, działania zachęcające do codziennej aktywności fizycznej, podtrzymujące sprawność fizyczną z elementami rehabilitacyjnymi, itp.

edukacja, tj. warsztaty/zajęcia podnoszące kompetencje osób powyżej 50 roku życia, rozwijające nowe umiejętności, podtrzymujące sprawność intelektualną itp.

wsparcie społeczne, tj. działania wspierające osoby 50+ w trudnej sytuacji m.in.
poradnictwo prawne, pomoc pedagogiczna i psychologiczna, pomoc sąsiedzka,
grupy wsparcia/samopomocy

aktywność obywatelska, tj. działania angażujące w życie lokalnych społeczności, zwiększające uczestnictwo w wydarzeniach dzielnicowych i miejskich, zwiększające uczestnictwo w wyborach, zachęcające do samoorganizacji i działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia itp.

Wszyscy liderzy i twórcy inicjatywy muszą uczestniczyć w spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym oferty dla seniorów dnia 10 października 2016 r. w godzinach 9.30-12.00.

ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ DO 6.10.2016 ROKU, A WYNIKI OGŁOSZONE ZOSTANĄ DNIA 10 PAŹDZIERNIKA 2016 R.

Wszystkie dokumenty znajdziecie Państwo poniżej:

WNIOSEK
REGULAMIN
SPRAWOZDANIE
ZASADY ROZLICZANIA
LISTA TWÓRCÓW
LISTA UCZESTNIKÓW 

Projekt i wykonanie: Mehowmy