Wyprawa Marzeń do Laponii – START!

14 grudnia Danyah i Adrian wyruszyli na wyprawę marzeń do Laponii. Spędzą tam blisko tydzień by udowodnić, że niemożliwe staje się możliwe. Mają być przykładem dla innych chorujących na nowotwory oraz mających wady serca, że choroba nie jest przeszkodą w poznawaniu świata, doświadczaniu jego piękna i tajemnic.

 

W 2004 roku Janek Mela, chłopiec z Malborka, który w wyniku wypadku stracił górną i dolną kończynę wyruszył z Markiem Kamińskim na Biegun Północy i Biegun Południowy. Dotarł do celu, ale ta droga którą przebył przywróciła mu wiarę w siebie oraz dała nadzieję innym niepełnosprawnym osobom, że marzenia się spełniają, że tak wiele mogą osiągnąć.

 

Danyah i Adrian mają również stanowić przykład dla niepełnosprawnych i chorych ludzi i inspirować ich do działania, a przede wszystkim dodawać im siły w walce z chorobą i przeciwnościami losu.

 

– Danyah i Adrian będą zdobywać bieguny – tak samo jak ja i Jaś. Nie będą one takie same, ponieważ każdy ma inny biegun do zdobycia w swoim życiu. Jestem przekonany, że wyprawa będzie dla nich wielkim doświadczeniem, którym będą mogli się dzielić z innymi – mówi Marek Kamiński.

 

Po powrocie z wyprawy uczestnicy będą dzielić się swoimi doświadczeniem i emocjami z innym. Będzie to możliwe dzięki spotkaniom zorganizowanym przez Fundację Marka Kamińskiego oraz filmowi dokumentującemu wyprawę i zmagania uczestników z przyrodą i swoimi lękami. Film, który powstanie będzie w wersji 3D. Zrealizuje go telewizja NEXT 3D.

 

Uczestnicy wyprawy poznają świat Północy, będą na Kole Podbiegunowym. Poznają kulturę, przyrodę Laponii oraz będą przebywać z rodowitymi mieszkańcami tej śnieżnej krainy – Samami. Uczestnicy będą ubrani w komplet ciepłych regionalnych ubrań, co pomoże przetrwać im na śnieżnych bezkresach Laponii. Przewodnikiem wyprawy na miejscu będzie Marek Koźmic.

 

– Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie Marka Kamińskiego – inicjatora wyprawy, firmy NORD Travel odpowiedzialnej za logistykę w Laponii, Kadrów ze świata, firmy Ortopedio, telewizji NEXT 3D i wielu życzliwych osób. Nasza fundacja właśnie dzięki takim firmom i osobą wspiera już od ponad piętnastu lat osoby dotknięte przez los – mówi Ewa Millack – kierownik projektu, z Fundacji Marka Kamińskiego.

Projekt i wykonanie: Mehowmy