WYNIKI GDAŃSKIEGO FUNDUSZU SENIORALNEGO 2016

Wyniki Gdańskiego Funduszu Senioralnego 2016.

Dnia 22 kwietnia 2016 odbyła się kapituła wybierająca 16 inicjatyw do zrealizowania w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego.  Na I edycję 2016 wpłynęło 71 wniosków, spośród których mogliśmy dofinansować 16. Komisja miała bardzo trudne zadanie ze względu na różnorodność zaproponowanych inicjatyw. Poniżej ogłaszamy listę inicjatyw, które otrzymają dofinansowanie.

Wszyscy liderzy wygranych inicjatyw w przyszłym tygodniu zostaną zaproszeni na obowiązkowe szkolenie i uzyskają szczegółowe informacje dotyczące realizacji w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego.

Wszystkim gratulujemy!

 

Nr inicjatywy

Nazwa grupy

Nazwa Projektu

Opis

Ilość seniorów

1

6/I/16

Sprawne ręce 60+

„Origami – papierowe kompozycje część II”

W ramach projektu chcemy zorganizować 7 spotkań na których będziemy pokazywać technikę origami i zachęcać do twórczych działań.

Około 30

2

9/I/16

Wspólne Malowanie

„W poszukiwaniu wiosny”

W ramach projektu zostanie zorganizowany plener malarski z udziałem artysty malarza a następnie wystawa w budynku NOT . Koszt wyłącznie na materiały do malowania.

Około 12

3

15/I/16

Grupa Aktywna

„Wiosna w ogrodzie”

Jako grupa seniorów chcemy zorganizować dzień w plenerze, będziemy sadzić sadzonki, siać nasiona, upiększać nasz ogród. Planujemy również spotkanie z ekspertem ogrodnikiem. Działanie w lokalnej społeczności.

Około 35

4

18/I/16

Klub Seniora Motława

„Aktywni 60 +”

W ramach projektu przewidujemy 10 spotkań 60 minutowych, celem jest zwiększenie udziału osób starszych w życiu społecznym, przeciwdziałanie izolacji, osamotnieniu i marginelizacji społecznej w ramach zajęć qi-gong.

Około 20

5

21/I/16

Integracja bez barier

„Integracja bez barier”

W ramach projektu pragniemy urządzić spotkanie integracyjne seniorów i osób z niepełnosprawnością. Chcielibyśmy zrobić grilla lub ognisko z muzyką na żywo z zespołem tworzonym przez osoby z niepełnosprawnością. Wydarzenie otwarte dla szerokiej społeczności.

Około 30

6

23/I/16

Redaktorzy

„Drużyna aktywnego Seniora”

Chcielibyśmy podjąć się kontynuacji tworzenia oraz wydawania i dystrybucji gazetki (miesięcznika) lokalnej pt. „Drużyna Aktywnego Seniora” w ramach dofinansowania planujemy wydanie 3 numerów w nakładzie ok 50 sztuk.

Około 50

7

25/I/16

Przygoda z Tildą

„Przygoda z Tildą”

Projekt polega na wykonaniu maskotek – lalek szmacianych tupu Tilda. Przewidujemy 11 spotkań raz w tygodniu w gronie około 20 osób.

Około 20

8

27/I/16

Stowarzyszenie Seniorów Starsi

Zajęcia rozrywkowo- sportowe „Starsi”

Kontynuacja projektów nordicwalkig i grupy rowerowej które zostały założone rok temu dzięki wsparciu Gdański Fundusz Senioralny. Będziemy zachęcać również do uczestniczenia w zajęciach na basenie pod opieką instruktora – ratownika.

Około 15

9

30/I/16

Klub Seniora Motława

„Pomóc chorym dzieciom”

W ramach projektu seniorki wykonają różnego rodzaju ozdoby, zabawki, oraz ubranka dla dzieci i jak co roku zostaną przekazane do Hospicjum im. Ks. E. Dudkiewicza w Gdańsku

20

10

35/I/16

Usiądź z nami

„Zielony zakątek”

W ramach projektu chcemy uporządkować kawałek przestrzeni na naszym osiedlu Biskupia Górka, będziemy zachęcać mieszkańców aby przyłączyli się z pomocą , po zakończeniu prac chcielibyśmy spotkać się przy kawie, herbacie i przygotowanym przez nas cieście

20

11

40/I/16

Wspólny dom

„Seniorzy niepełnosprawnym”

Integracja seniorów z osobami niepełnosprawnymi podopiecznymi Fundacji Maja SDS Gdańsk, zorganizowanie wspólnego biesiadowania, śpiewania, występy seniorów oraz konkursy z nagrodami.

Około 40

12

48/I/16

Gdańscy Nestorzy

Rysowanie Mandali jako symbolu „ ja”

Dla Seniorów chcielibyśmy zorganizować warsztaty tworzenia mandali które pomaga w odzyskaniu równowagi i harmonii wewnętrznej

15

13

52/I/16

Grupa Seniorów „Rada Starszych”

„Senioralny kącik literacki”

Pragniemy pisać wspomnienia, opowiadania, eseje a nawet wiersze związane z Dolnym Miastem które mają posłużyć młodym do poznania historii dzielnicy

10

14

54/I/16

U Seniora

„Wolontariusze”

Chcielibyśmy zorganizować dla seniorów Domu Złota Jesień przedstawienia jak również organizować dwa razy w tygodniu dni z grami aby umilić im czas.

20

15

60/I/16

Seniorzy z głową

Gdański turniej w RUMMIKUBA dla 60+

Projekt polega na zorganizowaniu turnieju w grze RUMMIKUB który skierowany będzie do podopiecznych wszystkich placówek mieszczących się na terenie Gdańska skupiających Seniorów

150

16

62/I/16

Seniorzy z Dolnego Miasta

„ Jaśki dla Jaśka”

Zorganizowanie warsztatów z szycia na maszynie, dysponujemy własnymi maszynami i chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem. Uszyte poduszki przekażemy do Domu Pomocy Samotnych Matek w Matemblewie

20

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy