Wyklikaj czworonogowi świąteczny prezent

Po raz kolejny, dzięki serwisowi tablica.pl, możemy kliknięciem myszki nakarmić psa mieszkającego w schronisku. W tym roku akcją objęte zostały czworonogi z placówek w Elblągu i Słupsku.


Zwierzaki możemy karmić od 5 do 18 grudnia, do godziny 14.00. Wystarczy wybrać czworonoga na stronie http://tablica.pl/ i kliknąć przycisk NAKARM PSA. Każde kliknięcie przyczynia się do wypełnienia wirtualnej kości pupila. Jeden internauta może kliknąć tylko raz w ciągu doby, warto zatem odwiedzać swojego psa codziennie. Całkowite wypełnienie kości kolorem brązowym wymaga 3 tysięcy kliknięć. Po nakarmieniu zwierzaka Tablica wyśle do schroniska 20 kg karmy.


Akcja obejmuje 60 psów, po 30 z każdego schroniska. Na witrynie tablica.pl znajdują się krótkie opisy czworonogów, wraz z ich zdjęciami. Portal prowadzi również ranking najbardziej i najmniej nakarmionych psów. W pierwszej kategorii przoduje Keks, Bajka i Baster. To właśnie one mają największą szansę na otrzymanie 20 kg karmy.


– Akcja jest świetna. Już w ubiegłym roku wzięłam w niej udział. Przydatne jest to, że na Tablicy są zdjęcia i opisy zwierzaków. Do mnie takie akcje trafiają. Sama mam dwa psy znajdy. Rok temu o mało nie przygarnęłam trzeciego, ale w domu niestety się nie zgodzono – twierdzi Kasia Dumała, uczestniczka akcji.


W ubiegłym roku internauci zaangażowani w akcję witryny tablica.pl, w ciągu dwóch tygodni, nakarmili 90 psów. Zwierzęta otrzymały pożywienie już przed końcem akcji. 45 czworonogów z Gdyni i taka sama ich ilość z Bydgoszczy. Internauci oprócz klikania na zdjęcia zwierząt, przesyłali pieniądze, karmę i inne przedmioty potrzebne w schroniskach, między innymi kojce.

 


Agnieszka Lasinkiewicz

 

 

 

 

Foto: Ania Rydzy

Projekt i wykonanie: Mehowmy