Wyjedź na zagraniczne praktyki w ramach Erasmusa!

Często zastanawiamy się gdzie odbyć praktyki. Świetnym pomysłem jest wyjazd za granicę na 3-miesięcznie praktyki w ramach programu Erasmus. Rekrutacja trwa od 7 listopada aż do końca miesiąca.


Program Erasmus oferuje nie tylko studia za granicą, ale także możliwość odbycia praktyk podczas letnich wakacji. Studenci sami wybierają kraj należący do Unii Europejskiej i placówkę naukową, instytucję, firmę, przedsiębiorstwo, do którego chcieliby pojechać na praktykę. Dodatkowo wyjazd jest dofinansowywany kwotą zależną od wyboru kraju. Uniwersytet Gdański otrzymał środki dla ok. 28 osób ubiegających się o to stypendium. Podania można składać od 7 do 30 listopada w Biurze Wymiany Zagranicznej Studentów Uniwersytetu Gdańskiego.


Wyjazd zagraniczny to cudowna okazja, aby zdobyć doświadczenie zawodowe na arenie międzynarodowej. Pobyt 3-miesięczny w obcym kraju wymaga przyjęcia tamtejszej kultury, życia tak, jak się żyje w danym kraju. Jest to również możliwość nauki języka obowiązującego w danym kraju, a także podszkolenia języka angielskiego.


– Pojechałam na praktyki do Turcji, zdobyłam doświadczenie, poznałam inną kulturę i spędziłam piękne wakacje w obcym kraju, polecam wszystkim! – Ania, studentka Uniwersytetu Warszawskiego.


Wyjazd gwarantuje także nowe, wartościowe znajomości. Szybko można się zaprzyjaźnić, nawiązać ciekawe relacje poprzez wymianę kulturową, które nie kończą się z dniem powrotu do Polski. Takiego doświadczenia nie umożliwia żadna wycieczka last minute.


Nie przegap tej szansy i zapisz się już dziś!

Więcej informacji na stronie:

http://www.ug.edu.pl/pl/?id_wyd=4372

 

Alicja Cieszyńska

Projekt i wykonanie: Mehowmy