Wyjazd do Barcelony do wzięcia!

Masz pomysł na zajęcia zachęcające do aktywności fizycznej? Kreatywność to Twoja mocna strona? A może po prostu kochasz sport i chcesz zaktywizować Polaków? Sprawdź, czy w Twojej okolicy organizowany jest Tydzień Ruchu i zostań wolontariuszem w ogólnoeuropejskim projekcie. 

MOVE Week, czyli Tydzień Ruchu ma zachęcić do uprawiania sportu oraz pokazać korzyści płynące z regularnego ruchu. Kluczowym zagadnieniem ważnym dla akcji jest uświadomienie społeczeństwu, że żadna z grup nie jest wykluczona. Oferta aktywności podczas MOVE Week będzie na tyle zróżnicowana, że każdy niezależnie od wieku i poziomu sprawności fizycznej znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy wydarzeń angażują do współpracy różne instytucje i podmioty działające w ich okolicy oraz grupy wolontariuszy.

Każdy z Was może także podjąć się organizacji wspaniałej imprezy pod szyldem MOVE Week, czyli Tygodnia Ruchu. To może być jedno wydarzenia, albo cały cykl. Możesz zaangażować swoją uczelnię, klub sportowy, albo wykorzystać pobliski park. Ważne, aby to co zaplanujesz odbyło się między 7 a 13 października 2013, jako część ogólnoeuropejskiego projektu. Pokaż członkom swojej społeczności lokalnej albo innym studentom i wykładowcom co potrafisz, pokaż że są dla Ciebie ważni i w jaki sposób mogą zmienić swoje życie – poczuć się zdrowsi, sprawniejsi, a przez to szczęśliwsi. To także okazja na rozwinięcie zdolności organizacyjnych i przywódczych, które są coraz częściej wymagane przez potencjalnych pracodawców.

Zarejestruj swoje wydarzenie na stronie www.tydzienruchu.pl i weź udział w konkursie. Zbieraj głosy i bądź jedną 60 osób, która otrzyma pakiet sportowy oraz weźmie udział w darmowym szkoleniu na temat realizacji innowacyjnych form aktywności fizycznej. Dla osoby, która według jury przeprowadzi najbardziej innowacyjne wydarzenie podczas Tygodnia Ruchu przewidziany jest wyjazd do Barcelony oraz udział w międzynarodowym kongresie MOVE, gdzie wręczona zostanie nagroda za najlepiej zrealizowany projekt podczas MOVE Week!

Nie zwlekaj – zgłoś się już dziś! Nieważne czy jesteś animatorem sportowym, trenerem, wychowawcą na świetlicy, nauczycielem wf, bibliotekarzem, czy studentem. Też możesz wziąć udział w Tygodniu Ruchu! Szczegóły dotyczące konkursu oraz przykładowe wydarzenie znajdują się na stronie www.tydzienruchu.pl. Wydarzenie ma również swój Fanpage: www.facebook.com/TydzienRuchu


Źródło: www.volunteers4sport.eu

Projekt i wykonanie: Mehowmy