Wygraj plac zabaw dla Gdańska

227 – to kod Gdańska w trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu „Zagłosuj na Swoje Miasto”. Konkurs ruszył 10 kwietnia, a do 31 maja mieszkańcy miejscowości, w których znajdują się sklepy Intermarché i Bricomarché mają czas na oddanie swojego głosu na miejsce, gdzie w przyszłości stanie plac zabaw.

 

W tym roku konkurs „Zagłosuj na Swoje Miasto” zostanie zorganizowany po raz trzeci w ramach kampanii społecznej Fundacji Muszkieterów „Place Zabaw Muszkieterów”. W dwóch miejscowościach, na które oddana zostanie największa liczba głosów Fundacja Muszkieterów ufunduje kolorowe, nowoczesne i bezpieczne place zabaw. Każdy o wartości blisko 30 tysięcy złotych. Mieszkańcy oraz sympatycy Gdańska mogą zagłosować na swoje miasto, wysyłając SMS o treści PLAC227 pod numer 7168. Koszt SMS to 1 złoty plus VAT. W głosowaniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie.

 

– Chciałbym zachęcić wszystkich gdańszczan do udziału w konkursie i głosowaniu na swoje miasto. Dzięki Waszym głosom Gdańsk może być kolejnym miastem, w którym ufundowany przez Muszkieterów plac zabaw, umili życie jego najmłodszym mieszkańcom – podkreśla Marek Feruga, Prezes Grupy i Fundacji Muszkieterów.

 

W ciągu czterech lat trwania akcji „Place Zabaw Muszkieterowie”, w miejscowościach, w których obecni są Muszkieterowie, Fundacji Muszkieterów, udało się wybudować 76 placów zabaw. Ich łączna wartość przekroczyła 2,6 mln złotych. W zeszłorocznym plebiscycie „Zagłosuj na Swoje Miasto”, najwięcej głosów oddali mieszkańcy Słupcy oraz Głogowa i to właśnie tam powstały place zabaw Muszkieterów.

 

– Żyjąc wśród lokalnych społeczności, jesteśmy ich częścią i mamy poczucie odpowiedzialności za to, żeby żyło im się co raz lepiej. Dlatego, aby odpowiedzieć na ich potrzeby, realizujemy takie inicjatywy jak „Place Zabaw Muszkieterów”. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda nam się wybudować place zabaw we wszystkich miejscowościach, w których jesteśmy obecni – dodaje Prezes Grupy i Fundacji Muszkieterów.

 

Szczegółowe informacje o zasadach głosowania oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie www.placezabaw.muszkieterowie.pl.

Projekt i wykonanie: Mehowmy