Wyciągnij wiersz z szuflady i pokaż się na Strychu – Poeto! Daj się złowić!

Pisanie wierszy to sztuka z pewnością niełatwa. Jeszcze trudniej jest pewnie wygłosić swój wiersz przed publicznością. Jednak dla tych, którzy mają tyle odwagi, okazja nadarza się już dzisiaj.

 

17 listopada, w ramach X Połowów Poetyckich, które organizowane są przez Centrum Kultury w Gdyni, odbędzie się konkurs jednego wiersza. Udział może wziąć każdy chętny pod warunkiem, że samodzielnie odczyta swój niepublikowany wiersz i odda do rąk jury pisemną kopię z własnoręcznym podpisem. Do wygrania, oprócz puli nagród w wysokości 1000 zł, jest publikacja zwycięskich wierszy w gdyńskim kwartalniku artystycznym „Bliza”.

 

Konkurs odbędzie się w Gdyni, w kawiarni „Strych” przy placu Kaszubskim 7B o godzinie 19:30. Zostanie poprowadzony przez Pawła Baranowskiego oraz Wojciecha Borosa, dwóch trójmiejskich poetów.

 

„Połowy poetyckie” organizowane są cyklicznie od 2002 roku i cieszą się coraz większym powodzeniem. Konkurs jednego wiersza organizowany jest od samego początku i również nie traci na popularności. Daje okazję wybić się młodym twórcom trójmiejskim i nie tylko.  

 

„Chciałoby się życie jak gołębia, chwilę trzymać w dłoni[…]”- pisał Paweł Baranowski w swej poezji. Zachęcamy więc do łapania okazji wszystkich początkujących lub nieśmiałych poetów.

 

 

Ola Meka

Projekt i wykonanie: Mehowmy