Wybieramy Wychowawców Roku 2012

Już po raz czwarty organizatorzy programu społecznego „Szkoła bez przemocy” grupy wydawnicze Polskapresse i Media Regionalne oraz Fundacja Orange ogłosili ogólnopolski konkurs „Wychowawca Roku 2012”. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody finansowe na realizację inicjatyw wychowawczych na łączną kwotę 24 000 złotych. Organizatorzy konkursu poszukują wyjątkowych, szkolnych osobistości, które poza nauką wychowują, rozwijają pasje i inspirują swoich uczniów.


Celem konkursu organizowanego od 2009 r. w ramach „Szkoły bez przemocy” jest promocja i wspieranie wychowawczej roli nauczycieli. Do konkursu mogą być zgłaszani nauczyciele, pedagodzy oraz inni pracownicy pedagogiczni. Istotą konkursu jest ponadto wzmocnienie samych wychowawców, pokazanie, że nie tylko uczą, ale kształtują postawy, cieszą się uznaniem uczniów i rodziców, a do tego są bezgranicznie oddani swojej pracy – Wychowawstwo polega na dobrej współpracy nauczyciela z uczniem, nauczyciela z rodzicami oraz nauczyciela z różnymi specjalistami. Należy być sobą i lubić to, co się robi. Ważne, żeby mieć pozytywną energię i zarażać nią innych. Wychowawca musi być otwarty i przede wszystkim musi umieć słuchać tego, co mówią do niego uczniowie i rodzice. Aby coś dobrze robić, trzeba się w to zaangażować – tłumaczy Ewelina Abramczyk, Wychowawca Roku 2010 z województwa kujawsko–pomorskiego.


Zwycięzców wybierają rodzice, uczniowie i nauczyciele ze wszystkich szkół w Polsce – także tych, które nie biorą udziału w programie „Szkoła bez przemocy”. Do 28 marca 2012 roku na stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl dostępny będzie formularz zgłoszeniowy. Aby zgłosić swojego kandydata wystarczy wpisać imię i nazwisko wychowawcy, szkołę oraz krótkie uzasadnienie wyboru.


Następnie grupa ekspertów, złożona z dziennikarza oraz przedstawiciela środowiska lokalnego zweryfikuje nadesłane zgłoszenia. Na podstawie liczby oddanych głosów i uzasadnień eksperci wyłonią 10 finalistów z każdego województwa.


Od 18 do 27 kwietnia 2012 r. imiona i nazwiska finalistów będą zamieszczane na kuponach konkursowych publikowanych w dziennikach regionalnych grup wydawniczych Polskapresse i Media Regionalne. Na finalistów będzie można głosować wysyłając kupon konkursowy lub SMS. Zwycięzców poznamy 10 maja 2012 r. Uroczysta gala wręczenia nagród najlepszym polskim wychowawcom odbędzie się w maju 2012 r., podczas obchodów Dnia Szkoły bez Przemocy.


Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.szkolabezprzemocy.pl

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Foto: Sage Ross

Projekt i wykonanie: Mehowmy