Wybiegali posiłki dla dzieci

Akcja rozegrała się równocześnie na stadionach 12 miast w całym kraju. Jej uczestnicy pokonali łącznie ponad 26 tys. okrążeń. Dzięki zaangażowaniu biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże ponad 600 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.


Razem tego samego dnia o tej samej godzinie – 19 września pobiegli w 12 miastach w Polsce, aby wspólnie pomóc dzieciom. Pięcioosobowe drużyny pokonywały przez godzinę okrążenia na stadionach w Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Łomży, Mikołowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. W sumie 733 ekipy wybiegały 26720 okrążeń. Na koniec sztafety wszyscy wspólnie przebiegli honorową rundę. Każde okrążenie zostało przeliczone na jeden obiad dla dziecka.


Doceniając zaangażowanie uczestników PKO Biegu Charytatywnego oraz aby zachęcić biegaczy do udziału w akcjach charytatywnych Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże ponad 600 tys. zł na posiłki dla dzieci w regionach, w których odbyły się sztafety. W każdym z nich będzie to ok. 50 tys. zł dla lokalnej organizacji zajmującej się dożywianiem dzieci. Opłaty startowe również zostaną przeznaczone na cel charytatywny.


– Dziękujemy wszystkim uczestnikom PKO Biegu Charytatywnego. Byliśmy pod wrażeniem liczby chętnych. Ich wysiłek i pokonane okrążenia pozwolą nam przekazać ponad 600 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce– mówi Urszula Kontowska, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego. – Widziałam jaką radość sprawiał zawodnikom udział w tej inicjatywie. Jestem przekonana, że satysfakcja z biegu jest właśnie wtedy największa, kiedy wiemy, że pomagamy innym – dodaje Urszula Kontowska.


Nie udało Ci się pobiec? Osoby, które nie mogły uczestniczyć w PKO Biegu Charytatywnym, jeszcze do końca października mają możliwość dodatkowego wsparcia dzieci poprzez przekazanie dobrowolnej wpłaty na konto odpowiednie dla danego miasta. Numery kont Fundacji PKO Banku Polskiego znajdują się na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl.

 

 

 

 

Foto: instagram.com/pkobiegajmyrazem

Projekt i wykonanie: Mehowmy