Wszystkie kolory świata

Wszystkie kolory świata” to globalny projekt UNICEF, który rozpoczął się właśnie w polskich szkołach. Do akcji zaproszeni są uczniowie, których zadaniem jest przygotowanie charytatywnych laleczek. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

W ramach projektu „Wszystkie kolory świata” uczniowie z całej Polski mogą własnoręcznie zaprojektować i uszyć szmaciane laleczki. Włączając się do akcji, pomagają ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera tam
z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Sierra Leone tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tym kraju.

Okazuje się, że można robić wielkie i ważne rzeczy w bardzo prosty i radosny sposób – mówi Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. W akcję „Wszystkie kolory świata” mogą zaangażować się nie tylko dzieci, ale również ich rodzice, dziadkowie i opiekunowie. To doskonała okazja, żeby nauczyć nasze pociechy otwartości i tolerancji na innych. Warto dołączyć!

Szkoły i placówki edukacyjne z całej Polski mogą zgłaszać się do projektu do piątku,
18 listopada rejestrując się ONLINE. Każda szkoła lub placówka, która dołączy do kampanii, będzie mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej, który zorganizowany zostanie w zwycięskiej szkole. Konkurs przeprowadzony zostanie na oficjalnym Fan Page UNICEF na Facebook’u w drugiej połowie stycznia 2012 r.

FIlm promocyjny UNICEF

za:www.unicef.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy