Wspomnienie Rock&Rolla

Został już tylko tydzień, aby zgłosić swoją pracę na ogólnopolski konkurs „Wspomnienia Miłośników Rock & Rolla”, organizowany przez fundację „Sopockie Korzenie”.

 

Jest to III edycja konkursu, którego celem jest dokumentacja wspomnień o muzyce rock & roll. Wystarczy wysłać ciekawe świadectwo dotyczące tego gatunku, mieszczące się w jednej z trzech kategorii. Pierwsza z nich to wspomnienia uczestników zdarzeń oraz dokumenty i pamiątki osobiste. Do drugiej kategorii zaliczają się opracowania i kolekcje miłośników i fanów. Ostatnia została zarezerwowana dla innych prac np. plastycznych. Dokumenty mogą mieć różnoraką formę – fotografii, plakatu, własnej relacji czy gadżetu.

 

Organizatorzy, korzystając z nadesłanych prac konkursowych, zamierzają w przyszłości stworzyć Muzeum Muzyki Rozrywkowej i Jazzu w Sopocie. Jest to niepowtarzalna okazja, aby przyczynić się do jego powstania. Chętni do wzięcia udziału w konkursie powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie http://sopockiekorzenie.org.pl/karta-zgloszenia-2011.pdf,  podając podstawowe dane o sobie i swojej pracy konkursowej. Termin zgłoszeń mija 15 września, a samą pracę należy dostarczyć do końca miesiąca na adres fundacji.

 

Komisja, powołana przez Zarząd Fundacji, będzie oceniać nadesłane dokumenty pod kątem ich oryginalności, formy oraz wagi historycznej. Do wygrania są wyjątkowe nagrody. Trzy najciekawsze dokumenty zostaną nagrodzone marmurowymi gitarami ufundowanymi przez Marszałka Województwa Pomorskiego oraz nagrodami specjalnymi ufundowanymi przez Urząd Miasta Sopot. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się najpóźniej 31 października.

 

Twórcza inicjatywa konkursu, w poprzednich edycjach przyniosła wiele ciekawych odkryć związanych z historią tego gatunku muzycznego. Miejmy nadzieję, że i w tym roku organizatorom uda się odkryć iskierkę zapomnianych wspomnień.

 

                                                                                                                      Aleksandra Meka

Projekt i wykonanie: Mehowmy