Wsparcie dla wolontariuszy

Gdańska Akademia Wolontariatu
to propozycja rozwoju, nabycia wiedzy i nowych kompetencji dla osób zaangażowanych w działania wolontariackie

O PROJEKCIE – ŚCIEŻKA DLA WOLONTARIUSZY

Gdańska Akademia Wolontariatu powstała, aby wspierać wolontariuszy i wolontariuszki w nabywaniu wiedzy, umiejętności i nowych kompetencji.

W Akademii dla wolontariuszy i wolontariuszek przygotowane zostały liczne szkolenia pozwalające na rozwój poprzez poszerzenie aktualnej wiedzy, ale także nabycie nowych kompetencji ważnych dla rozwoju osobistego jak i przydatnych podczas realizacji działań wolontariackich czy podniesienia kwalifikacji zawodowych.

Akademia to również przestrzeń do sieciowania oraz wymiany dobrych praktyk i doświadczeń w gronie osób działających poprzez wolontariat na rzecz lokalnej społeczności.

Pomysłodawcą i realizatorem Akademii jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Realizacja projektu jest możliwa dzięki wsparciu ze środków Miasta Gdańska.

CELE AKADEMII

Celem Akademii jest wzmacnianie i rozwój kompetencji osób, które zaangażowane są w działania wolontariackie. Udział w Akademii dostarczy niezbędnej wiedzy oraz praktycznych, sprawdzonych rozwiązań, potrzebnych i przydatnych każdemu wolontariuszowi podczas uczestnictwa w działaniach wolontariackich. Uczestnicy Gdańskiej Akademii Wolontariatu zdobędą także nowe umiejętności, kwalifikacje czy kompetencje pozwalające na ciągły rozwój osobisty.

DLA KOGO JEST AKADEMIA?

W Akademii wspieramy ludzi, którzy są pasjonatami wolontariatu i działają społecznie. To propozycja dla poszukujących możliwości odkrywania i wzmacniania mocnych stron, pogłębiania wiedzy, rozwijania kompetencji, a także poznawania nowych narzędzi przydatnych w realizacji projektów wolontariackich.

Akademia adresowana jest do aktywnych wolontariuszy i wolontariuszek działających na rzecz Miasta Gdańska w zakresie wolontariatu.

Proponowane wsparcie odpowiada na potrzeby zarówno początkujących, jak i doświadczonych wolontariuszy, działających w różnych organizacjach, instytucjach oraz obszarach działań w zakresie wolontariatu.

SZKOLENIE NR 1– SZKOLENIE Z OBSŁUGI DJ-KI

Na warsztatach uczestnicy uzyskają odpowiedzi na pytania oraz uzyskają podstawy wiedzy o sprzęcie i miksowaniu utworów.

DJ Fala opowie Czym się zajmuje DJ, Skąd się wzięła cała kultura didżejska, jaki sprzęt używa DJ kiedyś i dzisiaj?


Warsztat z DJ FALA to z pewnością niepowtarzalna okazja do wejścia w profesjonalny świat DJ-ki i okazja do obsługi sprzętu didżejskiego, tworzenia swoich playlist, miksowania utworów, rozpoznawanie fraz, bitów i innych elementów utworu.

TERMIN I MIEJSCE:

27.06.2023r. godz. 17:00-20:00
GFIS, ul. Dworcowa 11 DS “Gościnna Przystań”

PLAN RAMOWY:

1. Powitanie i wstęp

2. Podstawowa wiedza o sprzęcie didżejskim (mikser, gramofon, winyl, kontroler, laptop etc.)

3. Podstawowa wiedza o oprogramowaniu didżejskim (Serato DJ Pro i Virtual DJ)

4. Przygotowanie i obsługa sprzętu didżejskiego

5. Rozpoznawanie fraz, bitów i innych elementów utworu

6. Tworzenie swoich playlist

7. Podstawy miksowania utworów

8. Sampling – z czym to się je?

Po warsztacie będzie możliwość stworzenia grupy i kontynuowania zajęć oraz rozwoju swoich zainteresowań muzycznych.

ZAPISY:

PROWADZĄCY:

DJ FALA, a właściwie MARCIN OROŃ

Od kilkunastu lat rozkręcam imprezy i animuję trójmiejskie środowisko kulturalne. Jestem didżejem, konferansjerem i organizatorem wydarzeń. Grałem lub prowadziłem m.in. Festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę, Godzina dla Gdańska, Free Art Faktoria Festival, finały Odysei Umysłu, Ironman Triathlon Gdynia, Pola Nadziei.Razem z przyjaciółmi zorganizowaliśmy m.in. Hip Hopowego Mikołaja, finał WOŚP w Domu Harcerza w Gdańsku, DJ DAYS, turnieje tańca hiphop, dancehall i house. Od kilku lat razem z Edzio (rap) i Jan Elf (beatbox) tworzymy projekt Fala Zmiany z którym objechaliśmy pół Polski. Występowaliśmy na jednej scenie z takimi artystami jak: Tau, Anatom, ks. Kuba Bartczak. Nasze hasło: UP IN THE SKY!

Gdańska Akademia Wolontariatu – inspirujemy do rozwoju!

Projekt dofinansowany jest ze środków Miasta Gdańska.

Projekt i wykonanie: Mehowmy