Wsparcie dla wolontariuszy – edycja 2023

Gdańska Akademia Wolontariatu
to propozycja rozwoju, nabycia wiedzy i nowych kompetencji dla osób zaangażowanych w działania wolontariackie

O PROJEKCIE – ŚCIEŻKA DLA WOLONTARIUSZY

Gdańska Akademia Wolontariatu powstała, aby wspierać wolontariuszy i wolontariuszki w nabywaniu wiedzy, umiejętności i nowych kompetencji.

W Akademii dla wolontariuszy i wolontariuszek przygotowane zostały liczne szkolenia pozwalające na rozwój poprzez poszerzenie aktualnej wiedzy, ale także nabycie nowych kompetencji ważnych dla rozwoju osobistego jak i przydatnych podczas realizacji działań wolontariackich czy podniesienia kwalifikacji zawodowych.

Akademia to również przestrzeń do sieciowania oraz wymiany dobrych praktyk i doświadczeń w gronie osób działających poprzez wolontariat na rzecz lokalnej społeczności.

Pomysłodawcą i realizatorem Akademii jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Realizacja projektu jest możliwa dzięki wsparciu ze środków Miasta Gdańska.

CELE AKADEMII

Celem Akademii jest wzmacnianie i rozwój kompetencji osób, które zaangażowane są w działania wolontariackie. Udział w Akademii dostarczy niezbędnej wiedzy oraz praktycznych, sprawdzonych rozwiązań, potrzebnych i przydatnych każdemu wolontariuszowi podczas uczestnictwa w działaniach wolontariackich. Uczestnicy Gdańskiej Akademii Wolontariatu zdobędą także nowe umiejętności, kwalifikacje czy kompetencje pozwalające na ciągły rozwój osobisty.

DLA KOGO JEST AKADEMIA?

W Akademii wspieramy ludzi, którzy są pasjonatami wolontariatu i działają społecznie. To propozycja dla poszukujących możliwości odkrywania i wzmacniania mocnych stron, pogłębiania wiedzy, rozwijania kompetencji, a także poznawania nowych narzędzi przydatnych w realizacji projektów wolontariackich.

Akademia adresowana jest do aktywnych wolontariuszy i wolontariuszek działających na rzecz Miasta Gdańska w zakresie wolontariatu.

Proponowane wsparcie odpowiada na potrzeby zarówno początkujących, jak i doświadczonych wolontariuszy, działających w różnych organizacjach, instytucjach oraz obszarach działań w zakresie wolontariatu.

SZKOLENIE NR 1– SZKOLENIE Z OBSŁUGI DJ-KI

Na warsztatach uczestnicy uzyskają odpowiedzi na pytania oraz uzyskają podstawy wiedzy o sprzęcie i miksowaniu utworów.

DJ Fala opowie Czym się zajmuje DJ, Skąd się wzięła cała kultura didżejska, jaki sprzęt używa DJ kiedyś i dzisiaj?


Warsztat z DJ FALA to z pewnością niepowtarzalna okazja do wejścia w profesjonalny świat DJ-ki i okazja do obsługi sprzętu didżejskiego, tworzenia swoich playlist, miksowania utworów, rozpoznawanie fraz, bitów i innych elementów utworu.

TERMIN I MIEJSCE:

27.06.2023r. godz. 17:00-20:00
GFIS, ul. Dworcowa 11 DS “Gościnna Przystań”

PLAN RAMOWY:

1. Powitanie i wstęp

2. Podstawowa wiedza o sprzęcie didżejskim (mikser, gramofon, winyl, kontroler, laptop etc.)

3. Podstawowa wiedza o oprogramowaniu didżejskim (Serato DJ Pro i Virtual DJ)

4. Przygotowanie i obsługa sprzętu didżejskiego

5. Rozpoznawanie fraz, bitów i innych elementów utworu

6. Tworzenie swoich playlist

7. Podstawy miksowania utworów

8. Sampling – z czym to się je?

Po warsztacie będzie możliwość stworzenia grupy i kontynuowania zajęć oraz rozwoju swoich zainteresowań muzycznych.

PROWADZĄCY:

Marcin Oroń- DJ Fala

Od kilkunastu lat rozkręcam imprezy i animuję trójmiejskie środowisko kulturalne. Jestem didżejem, konferansjerem i organizatorem wydarzeń. Grałem lub prowadziłem m.in. Festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę, Godzina dla Gdańska, Free Art Faktoria Festival, finały Odysei Umysłu, Ironman Triathlon Gdynia, Pola Nadziei.Razem z przyjaciółmi zorganizowaliśmy m.in. Hip Hopowego Mikołaja, finał WOŚP w Domu Harcerza w Gdańsku, DJ DAYS, turnieje tańca hiphop, dancehall i house. Od kilku lat razem z Edzio (rap) i Jan Elf (beatbox) tworzymy projekt Fala Zmiany z którym objechaliśmy pół Polski. Występowaliśmy na jednej scenie z takimi artystami jak: Tau, Anatom, ks. Kuba Bartczak. Nasze hasło: UP IN THE SKY!

SZKOLENIE NR 2- WARSZTAT KREATYWNEGO PISANIA

Kolejną przygotowaną przez nas ofertą rozwoju dla wolontariuszy w ramach Gdańskiej Akademii Wolontariatu jest warsztat z kreatywnego pisania. Kreatywne pisanie to zajęcia warsztatowe rozwijające umiejętności pisania, a więc także innych czynności związanych z tworzeniem tekstu, w szczególności zaś pisania w sposób nietuzinkowy.

Warsztat będzie także okazją do nauczenia się pisania w sposób spontaniczny, na zadany temat, poznania ćwiczeń i technik pisarskich. Warsztaty to także doskonała okazja do tego, by zacząć przygodę z pisaniem lub rozwinąć swoje umiejętności w tym obszarze i móc wykorzystać je w swoich działaniach wolontariackich.

TERMIN I MIEJSCE:

26.08.2023r. godz. 15:30-17:30
Centrum Dolna Brama, ul. Dolna Brama 8

PLAN RAMOWY:

1. Co to jest Kreatywne pisanie?

2. Jak wyjść z oceniającej głowy, a wejść do głowy pełnej wyobraźni? Ćwiczenia na przełamanie lodów.

3. Re- writing- napisz sobie to jeszcze raz. Ćwiczenia.

4. Inspiracja jest wszędzie- gdzie łapać ciekawe inspiracje do tekstu?

5. Jak zbudować intrygującą postać?

6. Jak obraz uwodzi słowo a słowo budzi obrazy?

7. Pisanie pocztówek.

PROWADZĄCY:

Damian Kuźmiński

Gdańszczanin od urodzenia, stoik z usposobienia, społecznik z wyboru. Zakochany w wysyłaniu pocztówek oraz dodawaniu tekstów do zdjęć. Założyciel Klubu psiarsko – czytelniczego. Prowadzi warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży. Jeśli go spotkasz to zapewne będzie miał notes i coś niezmordowanie w nim notował. Jak sam o sobie mówi, pisarz, który nic nie napisał, ale przecież nikt nie zabroni nam mieć bezczelnego poczucia humoru. Organizator sąsiedzkich inicjatyw, miłośnik poranków i grilla.

Marina Dombrowska

Pochodzi z Torunia, z powodu swojego imienia zamieszkuje od 9 lat w Gdańsku. Entuzjastka, uczestniczka i organizatorka slamów poetyckich. Brała udział m.in w 9 i 17 edycji Spoken Word Festival”, zwyciężczyni Slamu Poetyckiego w ramach festiwalu ,,Europejski Poeta Wolności” (2018), stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego (2019), inicjatorka oddolnej inicjatywy ,,Slam bez kasy” w Gdańsku (od 2015), który ma a celu popularyzowanie slamu poetyckiego. Prowadziła warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży i dorosłych m.in w: Syrena Squot (Warszawa), Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Warszawa), NZS UAM (Poznań), NZS UG (Gdańsk), GAK PLAMA (Gdańsk), Ogólnokształcącym Liceum Programów Indywidualnych (Gdańsk), Cafe Albert- klub mieszkańca (Gdańsk). W swoich działaniach kieruje się troską, by uwolnić uczestników zajęć z ciężaru oceny, tak by mogli pozwolić sobie pisać swoim głosem. Interesuje się kuglarstwem, teatrem, lubi tańczyć, grać w piłkę nożną, a także Michaela Jacksona i wróbelki.

SZKOLENIE NR 3- SZKOLENIE Z OBSŁUGI NAGŁOŚNIENIA

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak osiągnąć doskonałą jakość dźwięku podczas koncertów, wystąpień publicznych lub prezentacji?

Szkolenie z obsługi nagłośnienia jest właśnie dla Ciebie!

Przygotuj się na fascynującą podróż przez świat akustyki i elektroakustyki, gdzie opanujesz tajniki profesjonalnej obsługi nagłośnienia. Nasz kompleksowy program szkolenia obejmuje szeroki zakres tematów, których opanowanie pozwoli Ci stać się prawdziwym ekspertem w dziedzinie dźwięku.

TERMIN I MIEJSCE:

29.08.2023r. godz. 16:00-20:00
Europejskie Centrum Solidarności, plac Solidarności 1, III piętro, sala 3.36

PLAN RAMOWY:

  1. Podstawy akustyki
  2. Źródła dźwięku, fale dźwiękowe, lokalizacja dźwięków w przestrzeni, wysokości dźwięku, działanie ludzkiego słuchu, obszary słyszalności, barwa dźwięku, rozchodzenie się fal, pogłos,
  3. Rozchodzenie się fal w przestrzeni, akustyka pomieszczeń
  4. Elektroakustyka
  5. Mikrofony i parametry użytkowe mikrofonów
  6. Miksery, regulacja poziomu głośności,
  7. Korekcja dźwięku, kompresja, pogłos,
  8. Głośniki
  9. Realizacja dźwięku,
  10. Realizacja dźwięku, budowa sceny, nagłośnienie Sali konferencyjnej
  11. Ćwiczenia z realizacji dźwięku

PROWADZĄCY:

Tomasz Drozdowski

Prezes European Foresight Institute. Reprezentant czterech światów: łączy biznes, administrację, naukę i kapitał społeczny. Na co dzień: działacz społeczny, pracownik samorządowy, nauczyciel akademicki, konsultant stowarzyszony i aktywny obywatel. Badacz problematyki związanej z gospodarką przestrzenną logistyką miejską  relacjami społecznymi. Od strony naukowej i ze strony praktyki gospodarczej zajmuje się zarządzaniem strategicznym. Popularyzator idei kompleksowego zarządzania jakością  nowoczesnego podejścia do zarządzania
projektami w administracji publicznej. Strateg, absolwent Politechniki Wrocławskiej i znawca systemów informacyjnych. Ma doświadczenie w realizacji wielu projektów zwłaszcza w zakresie problematyki społeczeństwa informacyjnego i Smart City.  Prowadzi spotkania, konferencje, warsztaty i kongresy. Posiada doświadczenie w technikach moderacji, felicytacji, mediacji. Jest partnerem dla Lokalnych Grup Działania z województwa Pomorskiego oraz beneficjentem środków PROW. Obecnie w ramach prowadzonej fundacji stara się aktywizować osoby starsze. Prowadzi warsztaty pozwalające seniorom na dostęp do najnowszej technologii z dziedziny kultury, zdrowia, nauki. Prowadzi serwis miejski dla seniorów oraz ogólnopolski kanał Telewizja Senior. W prowadzonej fundacji zrzesza sporą grupę seniorów – wolontariuszy, którzy realizują swoje pasje, w tym muzyczne – Grupa Orana Music oraz amatorską grupę redaktorów i dziennikarzy.

SZKOLENIE NR 4- SERCE DO SERCA, CZYLI WOLONTARIUSZ W KOMUNIKACJ ZE ŚWIATEM!

To intensywny kurs skoncentrowany na rozwijaniu umiejętności skutecznej komunikacji międzyludzkiej. W trakcie tego programu uczestnicy będą eksplorować istotę komunikacji, zgłębiając różne jej rodzaje, w tym werbalną i niewerbalną. Ponadto, skoncentrują się na znaczeniu pierwszego wrażenia oraz różnych stylach komunikacji.

Szkolenie pozwoli uczestnikom rozpoznać i radzić sobie z trudnościami oraz frustracjami w komunikacji, a także odkryć tajemnice empatycznej komunikacji poprzez praktyczne ćwiczenia. Kurs uwzględnia także świadome podejście do budowania relacji, gdzie uczestnicy dowiedzą się, jak ich wybory wpływają na jakość relacji z innymi.

TERMIN I MIEJSCE:

29.09.2023r. godz. 16:30-20:30
Europejskie Centrum Solidarności, plac Solidarności 1, III piętro, sala 3.36

PLAN RAMOWY:

  1. Komunikacja zaczyna się od słowa JA
  2. Istota i rodzaje komunikacji
  3. Efekt „pierwszego wrażenia” – elementy komunikacji werbalnej i niewerbalnej.
  4. Barwne sposoby komunikowania się – typy zachowań
  5. Trudy i frustracje w porozumiewaniu się
  6. 4 kroki czyli sekrety empatycznej komunikacji
  7. Wybór jako świadome budowanie relacji

PROWADZĄCA:

Agnieszka Jaksa

Pedagog, socjoterapeuta, mentor, społecznik, mediator w duchu „Porozumienia bez przemocy”. Założycielka prezes i koordynator Grupy Wolontarystycznej ”AGRAFKA” w Pabianicach,  zastępca przewodniczącej Forum Organizacji i Inicjatyw Pozarządowych, koordynator Pabianickiej Sieci Wolontariatu w Pabianicach, członek Rady Łódzkiego Forum WTZ. Zawodowo kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach. Od 16 lat związana z wolontariatem i jego wpływem na życiodajną motywację wewnętrzną człowieka. Jej energiczne usposobienie, entuzjazm, otwartość, pogoda ducha oraz olbrzymia chęć działania sprawiają, że może zrealizować plany, które wydają się być niemożliwe. Razem z Agrafkami spina i łączy serca, ludzi oraz inicjatywy społeczne na wielu płaszczyznach. Dbanie o motywację wewnętrzną wolontariuszy zostało docenione w ogólnopolskim konkursie Korpusu Solidarności.  W 2021 roku Grupa Wolontarystyczna „AGRAFKA” zajęła I miejsce w Polsce. Agnieszka została również laureatką I miejsca w kategorii Koordynator Roku w konkursie Nagrody Wolontariatu Korpusu Solidarności w woj. łódzkim.

SZKOLENIE NR 5- ZARZĄDZANIE CZASEM

Udzielasz się aktywnie w wolontariacie? A może chcesz zacząć lepiej panować nad swoim kalendarzem, gdyż udział w akcjach wolontariackich jest dla Ciebie ważny? Zastanawiasz się jak w gąszczu ofert wybrać te, które mogłyby być dla Ciebie najbardziej atrakcyjne? Jak ustawiać priorytety?

Chcesz poznać czym jest dobre planowanie dla Twojego działania, a także jakie znaczenie może mieć odpoczynek? Jak planować w niedalekiej i dalekiej perspektywie? Szkolenie poprowadzi Paulina Pacyga, która na co dzień przyjaźni się skutecznie z kalendarzem i wie, jak można z niego zrobić użytek w swoich aktywnościach.

TERMIN I MIEJSCE:

30.10.2023r. godz. 17:00-20:00
Europejskie Centrum Solidarności, plac Solidarności 1, III piętro, sala 3.36

PLAN RAMOWY:

1. Zarządzanie czasem, a nasza efektywność

2. Ustał priorytety

3. Limity czasowe, czy są potrzebne?

4. Kalendarz, to podstawa?

5. Przerwy ważne nie tylko dla uczniów.

6. Harmonogram zadań 

7. Jak daleko patrzeć w przyszłość przy planowaniu?

PROWADZĄCA:

Paulina Pacyga

Absolwentka pedagogiki oraz studiów podyplomowych z socjoterapii i doradztwa zawodowego. Pracowała z osobami w kryzysie bezdomności, ale także z dziećmi i młodzieżą ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. Obecnie zawodowo wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną w codziennym dążeniu do samodzielności.

SZKOLENIE NR 6- TEAM BUILDING

Jak sama nazwa wskazuje, team building* to budowanie zespołu. Jest to proces integracyjny, mający sprawić, że poznacie swoje słabe i mocne strony oraz siebie nawzajem. W trakcie aktywności team builidingowych grupa efektywnie uczy się nowych umiejętności: podziału ról, komunikacji, asertywności, wspólnego podejmowania decyzji czy rozwiązywania niespodziewanych problemów, a także zarządzania swoim czasem.

Oprócz tego integracja team buildingowa buduje i wzmacnia zaufanie między ludźmi w grupie, gasi narastające konflikty i orientuje zespół na współpracę w realnym działaniu. Pomaga zrozumieć, na czym polega kooperacja i słuchanie drugiej osoby.

TERMIN I MIEJSCE:

27.10.2023r. godz. 17:30-19:00
Klub mieszkańca Cafe Albert. Ul. Waryńskiego 21

PLAN:

Szkolenie odbędzie się w stylu Escape room – „Tajemnica klucza” Rozwiąż zagadki, znajdź przedmioty, myśl, współpracuj żeby znaleźć ukryty klucz póki nie skończy Ci się czas. Poznaj osoby w swojej grupie i wyeliminuj impostora by osiągnąć sukces!

PROWADZĄCA:

Olga Ciszewska

Doświadczona instruktorka teatralna, od ponad 30 lat związana z teatrem. Od roku 2017 mieszka i pracuje w Trójmieście. Jest reżyserką i autorką wszystkich scenariuszy spektakli realizowanych przez grupy teatralne, których uczestnikami są dzieci i dorośli. Posiada nagrodę jako „Najlepszy reżyser” Międzynarodowego Teatralnego Festiwalu, certyfikat Międzynarodowej szkoły „TEATRON”, dyplom specjalista arteterapii (dramo terapia, bajko terapia, bębno terapia), dyplom specjalista z „Teatru forum” oraz „Teatru improwizacji”.

SZKOLENIE NR 7- EFEKTYWNA POMOC NIEWIDOMYM I NIEDOWIDZĄCYM

Szkolenie w zakresie pomocy osobom niewidomym stanowi istotny krok w kierunku pełnego wsparcia i integracji tej grupy społecznej. Podczas tych zajęć uczestnicy zdobywają niezbędne umiejętności i wiedzę, które pozwalają im skutecznie funkcjonować w środowisku pełnym wyzwań związanych z brakiem wzroku.

Szkolenie z pomocy osobom niewidomym i niedowidzącym ma na celu nie tylko dostarczenie praktycznej wiedzy, ale również budowanie pewności siebie i niezależności w życiu codziennym. Dzięki tym umiejętnościom, osoby niewidome mogą pełniej uczestniczyć w społeczeństwie i realizować swoje cele życiowe.

TERMIN I MIEJSCE:

17.11.2023r. godz. 14:00-20:00
Centrum Dolna Brama, ul. Dolna Brama 8, sala 21

PLAN:

1. Zasady orientacji przestrzennej (w budynkach oraz na zewnątrz), efektywne wykorzystywanie przedmiotów użytku codziennego;

2. Zapoznanie ze sprzętem specjalistycznymi nowoczesnymi technologiami niwelującymi skutki niepełnosprawności wzrokowej;

3. Ubrajlowienie i udźwiękowienie otoczenia (tyflografiki, magnigrafiki);

4. Zagadnienia dotyczące wsparcia osób niepełnosprawnych na wielu płaszczyznach – społecznej, obywatelskiej, zawodowej.

Na wszystkich spotkaniach będzie wykorzystywany wypożyczony sprzęt (specjalistyczny i przedmioty użytku codziennego).

PROWADZĄCA:

Katarzyna Łukowiec

Instruktor orientacji przestrzennej i mobilności z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy z osobami z niepełnosprawnością wzroku. Po ukończeniu kursu wykonywała pracę jako instruktor orientacji dla wielu instytucji, zdobywając niezbędne doświadczenie. Zajmuje się nauczaniem orientacji przestrzennej osób z niepełnosprawnością wzroku. Orientacja przestrzenna i mobilność – jest to proces poznawczy m. in. posługiwania się pozostałymi zmysłami w celu określenia własnego położenia i relacji względem istotnych przedmiotów w otoczeniu. Mobilność to termin używany dla oznaczenia zdolności do przemieszczania się z jednego określonego miejsca do innego.

SZKOLENIE NR 8- CANVA OD PODSTAW

To krótkie i intensywne szkolenie, które wprowadzi Cię w świat projektowania grafiki za pomocą platformy Canva. Nauczysz się korzystać z interfejsu Canva, tworzyć grafiki, dodawać tekst, kształty i kolory oraz eksportować gotowe projekty. Przejdziemy przez podstawy Canvy, a następnie w części warsztatowej będziesz mógł praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę, projektując własne grafiki.

Naszym celem jest dostarczenie Ci solidnych podstaw, które pozwolą Ci samodzielnie tworzyć atrakcyjną grafikę i materiały promocyjne za pomocą Canvy. Niezależnie od tego, czy pracujesz nad własnymi projektami, czy też chcesz poprawić swoje umiejętności w zakresie projektowania, to szkolenie jest doskonałym punktem wyjścia dla Twojej przygody z Canvą.”

TERMIN I MIEJSCE:

20.11.2023r. godz. 17:00-20:00
Europejskie Centrum Solidarności, plac Solidarności 1, III piętro, sala 3.36

PLAN:

1. Wprowadzenie do Canvy i prezentacja głównych funkcji

2. Omówienie interfejsu użytkownika, narzędzi i panelu bocznego

3. Tworzenie prostych grafik i obrazów za pomocą narzędzi Canvy

4. Dodawanie tekstów, kształtów i kolorów do projektów

5. Eksportowanie gotowych grafik w różnych formatach

6. Warsztat: Tworzenie własnych prostych projektów graficznych podczas praktycznych ćwiczeń

Na szkolenie należy zabrać ze sobą laptop/ tablet lub telefonu komórkowy. W przypadku tabletu lub telefonu prosimy o pobranie aplikacji Canva. Prosimy także o założenie konta w programie Canva, aby móc sprawnie przystąpić do szkolenia

PROWADZĄCA:

Anna Jastrzębska

Doświadczona ekspertka w dziedzinie promocji. Tworzy spersonalizowane strategie promocyjne. Pasja do kreatywnego budowania marek, skutecznej promocji i projektowania grafik przekłada się na zaangażowanie w edukację innych w tych dziedzinach. Podczas szkoleń w obszarze promocji oraz obsługi narzędzi, takich jak Canva, skupia się na praktycznych aspektach, umożliwiając uczestnikom zdobycie konkretnej wiedzy, którą mogą natychmiast użyć w swojej pracy. Razem odkryjemy tajniki wykorzystania Canvy jako narzędzia wspierającego proces kreatywnego projektowania.

SZKOLENIE NR 9- TAJNIKI SOCIAL MEDIA

Szkolenie z social media to intensywny kurs, który zapoznaje uczestników z fundamentalnymi zasadami korzystania z platform społecznościowych z poziomu funpage. Omówione zostaną podstawy każdej głównej platformy, strategie, budowanie społeczności oraz analiza wyników. Uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności w tworzeniu skutecznych kampanii, zrozumienia zachowań użytkowników oraz adaptacji do bieżących trendów w social media.

TERMIN I MIEJSCE:

4.12.2023r. godz. 17:00-19:00
Europejskie Centrum Solidarności, plac Solidarności 1, III piętro, sala 3.36

PLAN:

1. Wprowadzenie, czyli ekosystem social media

2. Etapy komunikacji

3. Najpopularniejsze kanały i ich charakterystyka

4. Istota strategii komunikacji

5. Tworzenie angażujących treści

6. Statystyki i analiza kluczem do sukcesu

PROWADZĄCA:

Anna Jastrzębska

Doświadczona ekspertka w dziedzinie promocji. Tworzy spersonalizowane strategie promocyjne. Pasja do kreatywnego budowania marek, skutecznej promocji i projektowania grafik przekłada się na zaangażowanie w edukację innych w tych dziedzinach. Podczas szkoleń w obszarze promocji oraz obsługi narzędzi, skupia się na praktycznych aspektach, umożliwiając uczestnikom zdobycie konkretnej wiedzy, którą mogą natychmiast użyć w swojej pracy. Razem odkryjemy tajniki social media jako narzędzia wspierającego rozwój.

SZKOLENIE NR 10- ANIMACJA CZASU WOLNEGO

Szkolenie z animacji czasu wolnego, to doskonała okazja, by wejść w kreatywny świat zabaw i animacji dla dzieci. Dla każdego, kto chciałby w przyszłości móc uczestniczyć, organizować zabawy i animacje dla dzieci: na piknikach rodzinnych, festynach dla dzieci  w ramach charytatywnych akcji lub organizować urodziny dla dzieci w atrakcyjny sposób to szkolenie to doskonała okazja. Wszystkie zabawy będziemy sprawdzali na sobie i dzięki temu poczujemy się jak dzieci. Dowiemy się także jak robić duże bańki, co jest ważne w animacji, jak angażować dzieci nieśmiałe do zabawy, jak zadbać o bezpieczeństwo w trakcie zabawy, a także jak prowadzić zabawy, by dzieci uczyły się w jej trakcie. Warto ubrać się wygodnie, bo będziemy aktywni w trakcie szkolenia. 

TERMIN I MIEJSCE:

4.12.2023r. godz. 17:00-20:00
Europejskie Centrum Solidarności, plac Solidarności 1, III piętro, sala 4

PROWADZĄCA:

Marina Dombrowska

Pochodzi z Torunia, z powodu swojego imienia zamieszkuje od 9 lat w Gdańsku. Entuzjastka, uczestniczka i organizatorka slamów poetyckich. Brała udział m.in w 9 i 17 edycji Spoken Word Festival”, zwyciężczyni Slamu Poetyckiego w ramach festiwalu ,,Europejski Poeta Wolności” (2018), stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego (2019), inicjatorka oddolnej inicjatywy ,,Slam bez kasy” w Gdańsku (od 2015), który ma a celu popularyzowanie slamu poetyckiego. Prowadziła warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży i dorosłych m.in w: Syrena Squot (Warszawa), Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Warszawa), NZS UAM (Poznań), NZS UG (Gdańsk), GAK PLAMA (Gdańsk), Ogólnokształcącym Liceum Programów Indywidualnych (Gdańsk), Cafe Albert- klub mieszkańca (Gdańsk). W swoich działaniach kieruje się troską, by uwolnić uczestników zajęć z ciężaru oceny, tak by mogli pozwolić sobie pisać swoim głosem. Interesuje się kuglarstwem, teatrem, lubi tańczyć, grać w piłkę nożną, a także Michaela Jacksona i wróbelki.

KADRA:

Gdańska Akademia Wolontariatu – inspirujemy do rozwoju!

Projekt dofinansowany jest ze środków Miasta Gdańska.

Projekt i wykonanie: Mehowmy